Reklama
Steelseries Aerox 3 2022 edition
źródło: SteelSeries

Nowe myszy SteelSeries Aerox oraz Aerox 3 Wireless (2022) już do kupienia w Polsce

Myszki produkcji SteelSeries w ostatnich latach zdobyły uznanie wśród użytkowników – w szczególnej mierze graczy, ale nie tylko. W poprzednim roku pojawiła się moda na ultralekkie, „dziurawe” myszy, więc SteelSeries wydał ultralekkie gryzonie z serii Aerox 3. Duński producent sprzętu zapowiedział nowe wersje popularnych myszy.

Reklama

SteelSeries Aerox 3 (Wireless) – nowe, ale stare myszki

Nowe gryzonie od SteelSeries w wersji 2022 otrzymały kosmetyczne zmiany. Są to niemalże te same, dobrze nam znane konstrukcje, które miały premierę już rok temu. Podstawowy model SteelSeries Aerox 3 (2022) różni się od poprzednika przede wszystkim… wagą, a dokładniej dodatkowymi 2 gramami (tj. waży 59 gramów).

Steelseries Aerox 3 2022 edition
źródło: SteelSeries

Techniczne aspekty SteelSeries Aerox 3 (2022) nie uległy większym zmianom. Urządzenie ma na pokładzie sensor SteelSeries TrueMove Core, który jest najpewniej przebrandowaną i dobrze znaną przez entuzjastów jednostką PixArt PWM3331 o rozdzielczości 200 – 8500 CPI. Bezpośredni styk z powierzchnią biurka (lub podkładki) mają ślizgacze PTFE, natomiast połączenie z komputerem jest realizowane przy pomocy odpinanego przewodu USB-C.

SteelSeries Aerox 3 2022
źródło: SteelSeries

Mysz SteelSeries Aerox 3 została wyposażona w przełączniki Golden Micro, które zresztą, jak całość konstrukcji, oferują odporność na lekkie zachlapania, co zostało potwierdzone certyfikatem IP54.

SteelSeries Aerox 3 Wireless różni się od swojego przewodowego brata bliźniaka sposobem łączności, wagą oraz sensorem. Bezprzewodowy gryzoń opiera się na dwóch trybach – Bluetooth oraz 2,4 GHz. Producent zapewnia czas pracy na jednym ładowaniu – odpowiednio – do 200 i 80 godzin, w zależności od łączności. Co więcej, urządzenie wspiera technologię szybkiego ładowania dzięki złączu USB-C.

SteelSeries Aerox 3 Wireless 2022
źródło: SteelSeries

Moduły łączności bezprzewodowej powodują, że urządzenie waży w sumie 68 gramów, czyli trochę więcej niż model z przewodem. SteelSeries Aerox 3 Wireless 2022 ma na pokładzie nieco lepszy sensor TrueMove Air z wyższym CPI w zakresie 200 – 18000 jednostek.

Mysz SteelSeries Aerox 3 Wireless 2022 ma te same przełączniki Golden Micro, wspierające technologię Quantum 2.0, zapewniającą pewne połączenie z komputerem. Konstrukcja jest także odporna na zachlapania.

Cena SteelSeries Aerox 3 (Wireless), dostępność

Nowe myszy SteelSeries Aerox 3 oraz Aerox 3 Wireless są już dostępne w sprzedaży detalicznej w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz białej. Model Aerox 3 2022 został wyceniony na 309,99 złotych, natomiast Aerox 3 Wireless 2022 kosztuje 499,99 złotych.

Obie myszki można już upić na oficjalnej stronie marki SteelSeries.