Steam
Steam

Steam przeprowadził nową ankietę dotyczącą sprzętu użytkowników na wrzesień 2020

Valve udostępniło właśnie wyniki ostatniej ankiety na Steam, która zostaje porównana do innej, pochodzącej z kwietnia 2019 roku. Widać, że powoli zmierzamy ku uaktualnianiu naszego sprzętu.

Reklama

NVIDIA i Intel dominują na Steam

Według najnowszych danych, silna pozycja sprzętu NVIDIA pozostaje niezmieniona. Od kwietnia 2019 roku sprzęt tego producenta stracił na popularności w postaci jednego procenta, przede wszystkim na rzecz AMD. Ale to NVIDIA nadal dominuje na platformie Steam, gdzie aż 73,8% jej użytkowników posiada sprzęt sygnowany tą nazwą. Dla porównania – AMD tylko 16,3%.

Steam

Inaczej sytuacja ma się z Intelem. Od kwietnia tamtego roku firma straciła aż 6,9% użytkowników na rzecz AMD. Różnice jednak wciąż pozostają kolosalne i ze sprzętu Intel korzysta 74.4% użytkowników Steam. Można jednak zauważyć tendencję spadkową, nawet mimo tego, że gdzieś po drodze Intel był w stanie odzyskać swoich klientów.

NVIDIA GeForce GTX 1060 to wciąż najpopularniejsza karta na Steam

Ponad 10% użytkowników Steam to posiadacze karty NVIDIA GeForce GTX 1060, zaraz za nią plasują się kolejno: 1050 Ti, 1050, 1070 oraz 1650.

Powoli na popularności zyskuje karta RTX 2060, którą posiada już prawie 3% użytkowników platformy należącej do Valve. W tym wypadku może być jednak różnie, zwłaszcza przy wchodzących kartach drugiej generacji RTX, których naturalnie brakuje jeszcze w tym zestawieniu.

Dopiero na dziesiątej pozycji widzimy sprzęt AMD – kartę Radeon RX 580, którą posiada 2,1% graczy.

Steam

Popularność karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 1060 nie powinna nikogo dziwić. Chociaż wyszła cztery lata temu, to wciąż spełnia nawet rekomendowane wymagania nadchodzącej gry Cyberpunk 2077. Jak widzimy ze zmian, jeszcze bardzo mała część użytkowników decyduje się na jej wymianę.

Oculus Rift S posiada już co czwarty użytkownik sprzętu VR na Steam

W wyżej ukazanych danych wzrost o niemal 2% odnotowuje Oculus Rift S, tym samym trafiając już do co czwartego użytkownika sprzętu VR na Steam. Szkoda, że brakuje statystyk co do tego, ilu z nich zagrało w Half-Life: Alyx.

Windows 10 posiada już 90% użytkowników Steam – jak mus to mus. W pamięci RAM rządzi 16 GB z 42%, zaraz za nim 8 GB z 30%. Więcej pamięci ma już tylko ponad 9% graczy.

Źródło: Steam

Zobacz też: