Everland

Po śmierci Reckfula Everland stoi pod znakiem zapytania

Everland miało być grą MMO z otwartym światem, która stawiałaby przede wszystkim na interakcję z pozostałymi graczami. Pomysłodawcą projektu był Reckful, jeden z najbardziej znanych streamerów World of Warcraft, który na początku lipca tego roku popełnił samobójstwo. Od tamtej pory nie usłyszeliśmy o grze.

Reklama

Aż do teraz. Zespół, który pracował nad Everland postanowił wypowiedzieć się na temat prac nad grą, a w zasadzie o ich wstrzymaniu.

Everland pod znakiem zapytania

Gra Everland ma utworzony swój kanał Discord, na którym twórcy dzielili się aktualizacjami na jej temat czy zapowiedziami nadchodzących testów. Tuż pod koniec ubiegłego miesiąca pojawiło się oświadczenie co do tego, co dzieje się z grą po śmierci Reckfula.

Everland

W wyżej podanym komunikacie twórcy Everland nie mają dla nas żadnych wieści… poza jedną. Gra, podobnie jak wszystkie inne dobra należące do Reckfula, są teraz podejmowane w sądzie spadkowym. Jak czytamy, takie decyzje mogą zająć nawet rok, a być może i więcej z uwagi na pandemię COVID-19.

Wszyscy zainteresowani tytułem muszą zatem najpierw poczekać na rozwiązanie sprawy. Twórcy również czekają – muszą uzyskać zgodę na kontynuowanie prac.

Reckful nie żyje

Takie nagłówki przyszło nam czytać w lipcu. Streamer, którego kojarzyć można głównie z World of Warcraft, popełnił samobójstwo. Miał 31 lat.

Reckful

We wspomnianym MMO był jednym z najlepszych graczy PvP. Jak nie najlepszym, skoro przez sześć razy z rzędu cieszył się najwyższą liczbą punktów w rankingach sezonowych. Między innymi z uwagi na to, zdecydowano się upamiętnić go w grze.

Reckful chorował na depresję. W internecie znajdują się fragmenty z jego twórczości na żywo, gdzie jasno daje znać o swoim złym stanie psychicznym. Na koncie Twitter nietrudno o podobne sygnały. Streamer nie miał zresztą łatwego życia – jego najstarszy brat samemu popełnił samobójstwo w 1995 roku.

Everland mogłoby odnieść sukces

Gra, poza tym, że skupiłaby się na zawieraniu przyjaźni z ludźmi z całego świata, miałaby wciągać nas wszystkich w różne aktywności. A to za sprawą minigier czy eventów w grze. Ponadto, miała oferować przedmioty do kolekcjonowania, w tym ubrania, a także możliwość posiadania domu i umeblowania go.

Everland

Everland w planach miał jeszcze wynagradzać eksplorację i wykonywanie zadań, ale i stać się polem do spotykania się ze znanymi osobami z różnych środowisk.

Zobacz też: