SQUID został wybrany na dostawcę newsów w smartfonach Huawei

Dobór odpowiedniego dostawcy wiadomości dla systemu mobilnego to rzecz kluczowa. Wie o tym Apple, które wpompowało gigantyczne pieniądze w rozwój aplikacji News, wie to także Google, rozwijając swój agregator Wiadomości. Huawei nie może domyślnie korzystać z żadnej z tych możliwości, więc wybiera SQUID-a.

Od sklepu z aplikacjami Huawei AppGallery oczekuje się coraz więcej, bo coraz większe obietnice dotyczące użyteczności tej platformy składa jego twórca. W obliczu braku dostępu do programów i usług Google, wchodzących w skład Google Mobile Services, Huawei przygotowuje i wprowadza w życie kluczowe partnerstwa, które pomogą klientom firmy – dotychczasowo mocno przywiązanym do pakietu usług Google – na w miarę bezbolesne przerzucenie się na alternatywne rozwiązania.

Wiadomości z pierwszej ręki w smartfonach Huawei

I tak, w smartfonach Huawei z Androidem, zamiast polegać na Wiadomościach Google’a, za dobór i agregację newsów będzie odpowiadać SQUIDAktualności wyświetlą się w przeglądarce Browser oraz w panelu Huawei Assistant, dostępnym po przewinięciu głównego ekranu urządzenia gestem przeciągnięcia w prawo.

Feed z informacjami będzie wyglądał dla każdego użytkownika inaczej, bo aplikacja oprze swoje poszukiwania na jego preferencjach. Różnorodność treści ma zostać zachowana dzięki pobieraniu wiadomości od wielu sprawdzonych wydawców, współpracujących dotąd ze SQUID.

Jak wspomniał Johan Othelius, CEO i założyciel aplikacji SQUID,

„Naszym celem jest inspirowanie młodych ludzi to czytania wysokiej jakości kontentu, jednocześnie umożliwiamy wydawcom zaangażowanym w ten projekt zwiększanie ruchu mobilnego, oraz dywersyfikowanie przychodów reklamowych.”

Dokładne działanie nowego feeda newsowego poznamy w bliskiej przyszłości, kiedy w nowych telefonach Huawei będziemy mieli szansę przywołać ekran Huawei Assistant.

SQUID łapie falę

SQUID stawia sobie za cel dostarczanie informacji w wielu wersjach językowych oraz precyzyjne personalizowanie newsów. Ma korzystać ze zweryfikowanych i wiarygodnych źródeł, co jest misją także Apple News oraz Wiadomości Googleaktywnie walczących z szerzeniem się fake newsów i dezinformacją.

Dla SQIUD-a to wielka szansa: aplikacja niemal z dnia na dzień pojawi się na milionach urządzeń chińskiego producenta, momentalnie zwiększając zasięg działania. Jeśli współpraca będzie udana, a dostarczane przez apkę treści będą podobać się użytkownikom, agregator wiadomości ma szansę podjąć walkę z największymi dostawcami wiadomości na świecie oraz prześcignąć inne programy oferujące podobną funkcjonalność. Trudno wyobrazić sobie lepsze perspektywy rozwoju.

Oczywiście SQUID dostępny jest także dla innych smartfonów, pracujących na Androidzie oraz na iOS.

źródło: informacja prasowa