Ile zarabiają wydawcy na Apple News Plus? Podobno niewiele

Ile zarabiają wydawcy na Apple News Plus? Podobno niewiele

Światem rządzi pieniądz. Jeśli jakaś usługa nie jest rentowna lub nie daje ku temu żadnych nadziei, to przeważnie szybko znika z rynku. Czy taki los spotka jeden z projektów ze stajni Apple, News+? Z odpowiedzią na to pytanie trzeba jeszcze trochę się wstrzymać, jednak nie wygląda to zbyt dobrze.

Firma z Cupertino znana jest w dużej mierze z tego, że jak mało kto potrafi pomnażać swój kapitał. Wysokie marże, szokujące portfel wyceny produktów, to chleb powszedni. Nie można jednak odnosić samych sukcesów. To fizycznie niemożliwe i firma Tima Cooka właśnie doświadcza tego zjawiska w swojej usłudze, Apple News+. Jest to nowość, która zadebiutowała ledwie kilka miesięcy temu, jednak – jak donosi Business Insider – oczekiwania były zgoła inne.

iPad z iPadOS w naszych rękach. Jak działa nowy system Apple dla tabletów?

Gdy usługa wchodziła na rynek, wydawcy liczyli na pokaźne przychody. Niestety, ale rzeczywistość najwyraźniej rozczarowała wiele osób, które zaufało Apple. Jeden z wydawców miał powiedzieć serwisowi źródłowemu, jakoby osiągany dochód stanowił zaledwie jedną dwudziestą tego, co obiecało Apple. To tak, jakbyście zamiast obiecanego zysku wynoszącego 100 złotych, dostawali tylko 5 złotych. Trochę słabo.

Firma z logo nadgryzionego jabłka miała stwierdzić, jakoby jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy było wprowadzenie pewnegom zamieszania między artykułami darmowymi a tymi, za które w usłudze trzeba zapłacić. Podobno część użytkowników napotyka na problem z rozróżnieniem tych dwóch rodzajów treści. Firma jednocześnie obiecała wydawcom, że będzie intensywniej pracować nad tym, by program stał się bardziej intuicyjny, co – w ostatecznym rozrachunku – ma pozwolić wydawcom na zwiększenie przychodów.

źródło: Business Insider