Dzwoni numer 22 25 71 145? Nie blokuj go, to informacja o kwarantannie!

Zapewne nikt nie przepada za połączeniami od nieznanych numerów. Wielu z nas ma pewnie zasadę, że takich telefonów nawet nie odbieramy. Jednak jeśli na wyświetlaczu pojawia się numer +48 22 25 71 145, to lepiej podnieść słuchawkę – to Sanepid.

Reklama

Nieznane numery, których lepiej nie blokować

Mało prawdopodobne, żebyśmy przepadali za rozmowami z telemarketerami czy ankieterami. Zwykle, nawet jeśli rozmowa należała do przyjemnych, blokujemy na przyszłość numer, z którego dzwoniła taka osoba, by oszczędzić sobie czasu w przyszłości.

Jednym z numerów, których warto nie ignorować jest +48 22 104 37 05. To z niego wykonywane były dotąd automatyczne połączenia systemu telefonicznego IVR. Za jego pomocą Sanepid informował osoby podlegające kwarantannie o nałożonych na nią ograniczeniach i powinnościach.

Reklama
Kiedy dzwoni Sanepid, lepiej odebrać

+48 22 25 71 145 to nowy numer z informacją o kwarantannie

Zgodnie z nową informacją Głównego Inspektoratu Sanitarnego, pojawił się nowy numer, z którego nadawany jest komunikat o objęciu kwarantanną osób, które znajdują się w bazie EWP. Jest nim właśnie +48 22 25 71 145.

Po odebraniu połączenia, automat przekaże informacje o nałożeniu obowiązku kwarantanny, zachęci do zainstalowania aplikacji Kwarantanna domowa na smartfonie i poda inne niezbędne dane.

Sanepid nie precyzuje, czy nowy numer całkowicie zastępuje ten poprzedni. W domyśle – tak właśnie jest, ale warto zapisać sobie oba, żeby nie mieć żadnych wątpliwości w razie, gdyby automatyczny system podejmował próbę kontaktu z nami.

W razie jakichkolwiek pytań, na przykład sytuacji, gdy informacja o kwarantannie wydaje się nam przypadkowa, należy dzwonić pod numer 22 25 00 115. Numer „automatu” nie służy do oddzwaniania czy kontaktu przez SMS. Warto też odwiedzić stronę Głównego Inspektoratu Sanitarnego, „Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kwarantannie”.

 1. Nie ma obowiązku odbierania telefonu w Polsce. Może akurat byłem w toalecie, telefon mi się zepsuł albo ma się zablokowane nieznane numery domyślnie

  1. Dokładnie a straszenie karami w internecie za nie odbieranie połączenia to już jakiś totalny żart.
   Ten kraj pod kątem przestrzegania prawa to cyrk- ktoś przehulał 60 milionów złotych na wybory niezgodne z prawem, które się nie odbyły i nikt nie kiwnie palcem wliczając w to sądy ale za nieodebranie telefonu albo chęć zrobienia zakupów między 10 a 12 gdy w sklepie nie ma nikogo a nie jesteś seniorem straszą karami finansowymi i sądem.

   Jawna kpina z obywateli

  2. Nie musisz odbierać telefonu, to tylko informacja.
   Kara jest za to, że się do kwarantanny nie stosujesz. A nie odebranie telefonu z niej nie zwalnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama