Sprawdź, jak długo Twój smartwatch Samsunga będzie wspierany

Po tym, jak Google ogłosiło partnerstwo z Samsungiem w sprawie rozwijania systemu Wear (wcześniej Wear OS) na pewno pewnego rodzaju zaniepokojenie mogli odczuć posiadacze dotychczasowych smartwatchy Samsunga. I poniekąd słusznie, bo skoro Tizen będzie bratał się z Wear OS, to z pewnością odczują to użytkownicy modeli z Tizenem. Właśnie dowiedzieliśmy się jak bardzo.

Solidne 3 lata wsparcia

Samsung już jakiś czas temu zapowiadał, że smartwatche firmy mogą liczyć na 3-letnie wsparcie w postaci mniejszych czy większych aktualizacji i obietnicy, danej klientom, zamierza dotrzymać. 

Janghyun Yoon, przedstawiciel Samsunga, na oficjalnym blogu firmowym napisał następujące słowa:

W firmie Samsung zawsze stawiamy klientów w centrum. Dlatego staramy się zapewnić im możliwie najlepsze wrażenia z użytkowania smartwatcha. Klientom, którzy już posiadają smartwatche Galaxy z systemem Tizen OS, nadal oferujemy przynajmniej trzy lata wsparcia oprogramowania po wprowadzeniu produktu na rynek.

Komunikat zdaje się być jasny, dzięki czemu łatwo jest obliczyć, kiedy skończy się obligatoryjne wsparcie oprogramowania, o którym wspomniał Yoon – wystarczą bowiem daty premiery każdego z modeli.

Kiedy Twój smartwatch przestane być aktualizowany?

Redaktorzy AndroidCentral przygotowali bardzo pomocną tabelę, którą zamieszczam Wam poniżej:

Nazwa urządzeniaData premiery3-letnie wsparcie kończy się za:
Samsung Galaxy Watch24 sierpnia 20183 miesiące
Samsung Galaxy Watch Active8 marca 201910 miesięcy
Samsung Galaxy Watch Active 227 września 201916 miesięcy
Samsung Galaxy Watch 36 sierpnia 202027 miesięcy

Oczywiście im nowszy zegarek, tym na dłuższe wsparcie w postaci aktualizacji może liczyć. Niestety, żaden z zegarków Samsunga nie dostanie aktualizacji do systemu Wear – nie nastawiajcie się zatem.

Nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać na zbliżającą się premierę Samsunga Galaxy Watch 4, która powinna mieć miejsce w kolejnych miesiącach – mówi się o lipcu bądź sierpniu. Jeśli wcześniejsze informacje się potwierdzą, producent zaprezentuje Galaxy Watch 4 w dwóch wersjach: 42 mm i 46 mm oraz Galaxy Watch Active 4 w wersjach 40 mm i 42 mm.

Jakich zmian oczekiwalibyście względem aktualnych modeli?