Spotify powoli zbliża się do Tidala? Zaoferuje oglądanie teledysków

Tidal może pomarzyć o popularności Spotify, ale ma kilka funkcji, których u giganta streamingu muzyki brak. Jedną z nich jest na przykład możliwość odtwarzania playlist wideo. Spotify powoli zmierza w tym kierunku.

Spotify bardzo ostrożnie podchodzi do wprowadzania nowości na swojej platformie, starając się wycisnąć wszystkie soki z aktualnego modelu działania serwisu. Być może dlatego firma nie puściła się w pogoń za oferowaniem klientom dostępu do muzyki w wersji klipów wideo, co dla YouTube Music czy Tidala jest normą.

Wiedoklipy w Spotify

Dzięki takim osobom jak Jane Manchun Wong, mamy wgląd w to, czego możemy się w przyszłości spodziewać w naszych ulubionych aplikacjach. Zgodnie z jej nowym odkryciem, wkrótce interfejs ekranu Spotify „Teraz odtwarzane” zyska możliwość przełączenia się między okładką albumu, animacjami żywej okładki a materiałem wideo.

Trudno stwierdzić z całą stanowczością, co takiego będzie wyświetlane po wybraniu zakładki Video. Spotify w testowej wersji aplikacji w ogóle tego nie precyzuje.

Prawdopodobne jest jednak, że użytkownicy będą mogli tutaj oglądać pełne teledyski utworów, na podobnej zasadzie, jak działa to w Tidalu czy YouTube Music.

Nie wiadomo, kiedy nowość trafi do oficjalnej aplikacji, ale trzeba będzie nastawić się na pewne zmiany.