(fot. Tabletowo.pl)

Mapy Google wreszcie zyskały obsługę YouTube Music

Mamy dobrą wiadomość dla użytkowników Map Google i YouTube Music, którzy na wakacje planują ruszyć samochodem.

Mapy Google i sterowanie muzyką

Dla wielu osób smartfon stał się niezbędnym urządzeniem w samochodzie. Zapewnia on dostęp do nawigacji, a także biblioteki ulubionej muzyki. Jeśli jednak nie korzystamy z Android Auto lub Apple CarPlay, to przełączanie się między ekranem nawigacji a odtwarzaczem muzyki nie należy do zbyt komfortowych.

Owszem, gdy smartfon połączony jest przez Bluetooth, to sporo nowszych samochodów zapewnia już podstawowe sterowanie muzyką z poziomu kierownicy czy za pomocą innych przycisków zlokalizowanych blisko kierowcy. Nadal jednak takiej funkcji nie znajdziemy w wielu autach poruszających się po drogach. W związku z tym, jak najbardziej podoba mi się rozwiązanie zaproponowane przez Google.

Mapy Google obsługują wybrane aplikacje muzyczne, zapewniając użytkownikowi dostęp do podstawowych przycisków, takich jak poprzedni utwór, następny utwór czy wstrzymaj/wznów odtwarzanie. Pozwala to na sterowania muzyką bez konieczności opuszczania nawigacji. Wśród wspieranych aplikacji mamy Spotify, Apple Music czy Muzyka Play.

Wygodny dostęp do YouTube Music z poziomu nawigacji

Do listy aplikacji, z których możemy korzystać bez wychodzenia z Map Google, dołącza YouTube Music. Muszę przyznać, że jestem trochę zaskoczony, że aktualizacja została wprowadzona dopiero teraz. W końcu, z pewnością wśród milionów użytkowników YouTube Music znajdą się osoby, które korzystają z nawigacji Google. Dotąd musieli oni pogodzić się, że konkurencyjne usługi były traktowane priorytetowo.

(fot. Tabletowo.pl)

W celu aktywacji przycisków sterujących YouTube Music musimy przejść do ustawień Map Google. Odpowiednia opcja znajduję się w sekcji „Ustawienia nawigacji”. Należy włączyć opcję „Pokaż elementy sterujące odtwarzaniem multimediów” i następnie z listy wybrać YouTube Music. Oczywiście aplikacja muzyczna musi być zainstalowana na smartfonie.

Przypominamy, że YouTube Music wkrótce zastąpi Muzykę Play – Google zamierza uśmiercić tę drugą usługę muzyczną w tym roku. Na szczęście, firma przygotowała wygodną metodę na transfer całej biblioteki muzycznej z ulubionymi utworami i utworzonymi playlistami.