(fot. Tabletowo.pl)

Lubisz Gwiezdne Wojny, Marvela lub Disneya? Zajrzyj na Spotify

Spotify na swoim blogu poinformował o zawarciu nowego partnerstwa z Disneyem. Celem jest dostarczenie playlist atrakcyjnych dla całej rodziny, a także dla fanów Gwiezdnych Wojen i produkcji Marvela. Na specjalnie przygotowanych listach znajdują się nie tylko najnowsze utwory, ale także już kultowe piosenki z największych kinowych przebojów.

W Spotify znajdziemy mnóstwo playlist, zarówno tych przygotowanych przez ludzi, jak i algorytmy uczące się naszych preferencji. Listy podzielone są na różne kategorie, takie jak gatunek, rok, wykonawca, kraj czy pora o której będziemy słuchać muzyki. Do tego dochodzą playlisty stworzone przez użytkowników. Mimo tego, czasami zdarzy się, że nie możemy znaleźć odpowiednio pogrupowanych utworów, które przykładowo pochodziłyby z ulubionej serii filmów.

Reklama
Jest i miecz świetlny. ;) (fot. Tabletowo.pl)

W przypadku fanów Disneya, a także filmów z serii Gwiezdne Wojny i produkcji Marvela, z pomocą w wyszukiwaniu ciekawych playlist przychodzi sam Spotify wraz z Disneyem. W usłudze pojawił się Disney Hub, czyli miejsce skupiające kilka list skierowanych do wspomnianych grup fanów. Znajdziecie go pod tym linkiem lub po prostu wpisując w wyszukiwarkę: Disney.

Przygotowane playlisty zawierają od kilkunastu do kilkudziesięciu utworów. Podzielone zostały w taki sposób, aby jak najwięcej osób znalazło zadowalającą kategorię. W Disney Hub mamy więc:

  • Disney Hits – najlepsze piosenki z największych filmowych hitów Disneya i Pixara
  • Disney Favorites – utwory z nowszych i starszych produkcji Disneya
  • Disney Classics – najlepszy utwory z klasycznych filmów Disneya, także z animowanych serii z TV
  • Disney Sing-Alongs – podobno idealne do śpiewania pod prysznic i podczas podróży samochodem
  • Disney Princess – muzyka z filmów z księżniczkami Disneya
  • Marvel Music – utwory z filmów Marvela, czyli coś dla fanów Avengers
  • The Best of Star Wars – prawdopodobnie najlepsza muzyka z Gwiezdnych Wojen. Podczas odtwarzania sprawdźcie wygląd paska postępu w Spotify na komputerze. ;)

Spotify obiecuje, że Disney Hub będzie aktualizowany o nowe treści. Zobaczymy więc tutaj muzykę z wielu filmów, które niebawem pojawią się na ekranach kin.

źródło: Spotify