Podwyżki u operatorów w Polsce – do zmian szykuje się także Cyfrowy Polsat

Rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu spotkała się z kierownictwem firmy w sprawie podwyżek planowanych na jesień tego roku.

Niedawno Orange ogłosiło nieznaczne podwyżki cen w ofercie Orange Love. Podobnie uczynił Play, na początku tego miesiąca, przy okazji prezentacji PLAY HOMEBOX-a. Najwyraźniej więc fala wyższych cen już ruszyła. Kolejnym operatorem, który najpewniej zmieni ceny, będzie Cyfrowy Polsat. Zygmunt Solorz, większościowy udziałowiec firmy, zapowiedział, że stanie się to jesienią. Jak wyjaśnił,

Reklama

„Budowanie wartości rynku jest kluczowe ze względu na inwestycje czekające sektor. Kiedyś wszyscy obniżali ceny. Teraz trend się zmienia i dotyczy to wszystkich, włączając nas.”

Przyczyną rewizji cen jest coraz większa konkurencja cenowa na rynku telekomunikacyjnym, która wymusza spełnianie kolejnych regulacji oraz rosnące koszty prowadzenia biznesu. Dlaczego Cyfrowy Polsat chce poczekać z podwyżkami do jesieni? Solorz podał informację, że dopiero wtedy firma uruchomi nowe systemy IT i sprzedaży.

Biznesmen nie określił dokładnie, jakiego typu ofert i usług będą dotyczyć zmiany cen. Cyfrowy Polsat jest właścicielem sieci telekomunikacyjnej Plus, platformy Cyfrowy Polsat i Telewizji Polsat. Sugerując się modyfikacjami cenowymi, które wprowadzono u innych operatorów, można założyć, że podwyżki dosięgną usług łączonych, w tym abonamentów telefonicznych w Plusie.

Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o szczegółach, ale wystarczająco wcześnie, by ostrzec przed zmianami ;)

Play wprowadza nowy abonament – PLAY HOMEBOX. I przy okazji podnosi ceny dotychczasowych taryf

źródło: wirtualnemedia.pl