Play wprowadza nowy abonament – PLAY HOMEBOX. I przy okazji podnosi ceny dotychczasowych taryf

Play dostrzega, że sposób korzystania ze smartfonów dynamicznie się zmienia. Najbardziej widoczne jest to w temacie zużycia pakietów internetowych. Dlatego w nowej ofercie abonamentowej, liczba GB została powiększona we wszystkich planach taryfowych dla klientów indywidualnych, choć odbiło się to na ich cenach.

Fioletowi opracowali nowy wariant abonamentowy, czyli PLAY HOMEBOX. Jest to Internet w telefonie (35 GB pełnej prędkości) i dodatkowa karta SIM z Internetem (150 GB pełnej prędkości) do wykorzystania wedle uznania klienta na dowolnym urządzeniu mobilnym, w ramach jednego abonamentu.

Oferta PLAY HOMEBOX przenika wszystkie dotychczasowe formuły abonenckie – SOLO, DUET i RODZINA. Można więc z niej korzystać w każdej z tych wariantów, zyskując większy pakiet danych. Oczywiście ma to swoje konsekwencje finansowe – miesięczna opłata za usługi wzrasta wraz z większą liczbą internetu. Na przykład w ofercie SOLO S, M i L, opłaty dotychczas wynosiły 30, 50 i 60 zł, z – odpowiednio – 5 GB, 10 GB i 30 GB internetu. Obecnie mamy 7 GB, 20 GB i 35 GB, ale już za 35 zł, 55 zł i 70 zł.

W najwyższej opcji, której opłacenie pojedynczemu abonentowi zabierze 75 zł, oddaje się w zamian dodatkową kartę SIM (np. do domowego routera) z pakietem 150 GB do wykorzystania przy pełnej prędkości. Do tego pół roku Tidala za darmo i pakiet podstawowy Play Now, ale te „bajery” są dostępne bez dopłaty dla wszystkich opcji, z wyjątkiem najtańszej.

Promocja – 500 zł rabatu na drugi smartfon

Żeby zachęcić do wybierania ofert z przynajmniej dwoma kartami SIM, przy opcji DUET lub RODZINA, klient dobiera smartfon (np. Samsung Galaxy A50 za 1 zł), a smartfon dla drugiej osoby (np. Samsung Galaxy S10+) otrzymuje 500 zł taniej. Można skorzystać z jednego z rekomendowanych zestawów lub stworzyć własny np. z elektryczną hulajnogą.

Jak widać Play, niedługo po Orange, które także ostatnio nieco zmodyfikowało swoje oferty abonamentowe (czyniąc je nieco droższymi), także postanowiło zmodyfikować swoje taryfy. Jak widać, nie mogą one tanieć w nieskończoność, więc operatorzy, prezentując kolejne nowości, starają się dawać w nich coraz więcej wszystkiego, ale jednocześnie nie zamierzają w nieskończoność obniżać cen. T-Mobile i Plus też pewnie niedługo zaktualizują swoje cenniki – zapewne także podnosząc ceny abonamentów o 5-10 zł.

Telewizja Play Now TV rusza oficjalnie. Zapewnia obsługę VoD i tradycyjnej telewizji z jednego miejsca

źródło: Play, informacja prasowa