Posiadacze gry Spider-Man na PlayStation 4 nie otrzymają za darmo wersji na PS5

Spider-Man to rewelacyjny tytuł – w naszej recenzji otrzymał ocenę 9 na 10, więc jej posiadacze mogliby nazywać się szczęśliwymi. W końcu to kawał dobrej rozrywki, którą może wypadałoby powtórzyć. Sprawy jednak nie ułatwia Sony, które poinformowało, że posiadacze oryginalnej gry nie otrzymają za darmo wersji na PlayStation 5.

Sony, dlaczego mi to robisz?

Przy okazji nadchodzących konsol, w internecie ląduje chmara newsów o grach wideo, których posiadacze otrzymają ich darmowe wersje na następną generację. Są to m.in. Hitman 3, Cyberpunk 2077 czy Borderlands 3, a nawet Wiedźmin 3 – w końcu jak można byłoby o tym zapomnieć.

Tymczasem Sony, które ostatnio odeszło w cień, zwłaszcza przy tak niecodziennych wiadomościach z drugiego obozu, jak przejęcie Bethesdy przez Microsoft, wszystko, co ma nam do zaoferowania, to informacja, że nic nie dostaniemy. No, prawie.

Spider-Man
Nie wiem, nie słyszałem (fot. Marvel’s Spider-Man)

Wynikać ma to z faktu, że zaplanowany Marvel’s Spider-Man: Remastered jest dołączony do Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition na PlayStation 5. Nie ma samodzielnej wersji, nie ma zatem darmowej aktualizacji na nową konsolę Sony.

Miles Morales reaguje żywiej

Wszyscy gracze, którzy posiadają Marvel’s Spider-Man: Miles Morales na ósmej generacji konsol, stosowną aktualizację otrzymają. Nie będzie jednak znajdować się w niej zremasterowana wersja oryginalnego Spider-Mana – tę będzie można pobrać dopiero za dodatkową opłatą.

Mimo wszystko, jeżeli planujecie odsprzedać konsolę PlayStation 4, to kopię gry Spider-Man możecie sobie zostawić. Uruchomicie ją na nowej konsoli Sony (dzięki wstecznej kompatybilności), ale musicie pamiętać, że nie ma mowy o ulepszeniach. W tym wypadku trzeba będzie się zastanowić, czy rzeczywiście warto jest to robić.

Spider-Man Miles Morales
Wygląda dobrze, ale dla nas mogłoby to wyglądać lepiej (fot. Sony)

Tak czy siak, jeśli nikt z Was nie zagrał w Spider-Mana na PS4 i nie planuje zakupić dokładnie tej wersji samodzielnego Miles Moralesa, to najlepiej chyba będzie poczekać na PlayStation 5.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – Ultimate Edition zawiera obie gry w odświeżonej oprawie graficznej i wyląduje na konsoli wraz z jej premierą – 19 listopada tego roku. To już naprawdę niedługo.

Zamów przedpremierowo Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – Ultimate Edition

Zobacz też: