Baldur's Gate 3

Uwaga: Larian Studios zmienia datę premiery Baldur’s Gate 3. Wczesny dostęp zadebiutuje z opóźnieniem

Kultowe Wrota Baldura otworzą się w końcu po raz trzeci i fani doskonale znanej serii tych komputerowych RPG mają na co czekać. Będą tylko musieli jeszcze odnaleźć w sobie odrobinę więcej cierpliwości, gdyż Larian Studios odpowiedzialne za tę odsłonę poinformowało, że wczesny dostęp do Baldur’s Gate 3 zadebiutuje nieco później niż oczekiwano.

Reklama

To tylko tydzień

I nie ma czego się bać. Gdyby to o mnie chodziło, to mogliby grę przesunąć nawet o rok. Jeżeli Larian Studios potrzebuje tygodnia więcej, to rzeczywiście potrzebuje tygodnia więcej. Studio, które przyniosło światu Divinity: Original Sin II, jest zdecydowanie warte naszego zaufania. Zwłaszcza że potrafią ugłaskać graczy sporymi, darmowymi aktualizacjami do swoich poprzednich gier.

Bardzo szczery komunikat w sprawie przesunięcia daty premiery wczesnego dostępu do Baldur’s Gate 3 w skrócie wygląda tak:

Naszą wiodącą zasadą dla wczesnego dostępu jest akceptacja tego, że mogą pojawić się w nim małe błędy czy znaleźć rzeczy, które wymagają dopracowania. Ale wciąż musi oferować interesującą rozgrywkę z możliwie jak najmniejszą liczbą wysypywań się do pulpitu.Jesteśmy blisko, ale mieliśmy kilka niespodziewanych opóźnień i wciąż mamy problemy ze stabilnością gry, którym staramy się sprostać. Ze względu na opóźnienia, nasze tłumaczenia także się spóźniają […]Na całe szczęście, przesunięcie o tydzień (na 6 października) jest prawdopodobnie wszystkim, czego potrzebujemy, żeby dokładnie sprawdzić stabilność gry i jej lokalizację.Wczesny dostęp zadebiutuje 6 października na Stadii, Steam i GOG. Tak. Naprawdę.Z wyrazami miłości,Larian.
Baldur's Gate 3
Wybaczamy (źródło: @larianstudios)

Pełna treść komunikatu znajduje się na obrazku załączonym powyżej. Larian ponadto postanowił pozostać w dobrym humorze i zmienił nazwę na koncie Twitter z Baldur’s Gate na Baldur’s Late. Good one, Larian Studios.

Rendez-vous

Twórcy nie zostawili nas z niczym. Na kanale YouTube studia pojawiła się nowa aktualizacja w związku z pracami nad grą, tym razem dotycząca kompanów i romansów z nimi. Tak, będą romanse. Nawet nie takie oczywiste, jakie mogłyby się wydawać. Sarah Baylus, główna scenarzystka Baldur’s Gate 3 podaje, że więzi mają wykazać się naturalne, jak te, które znamy z życia. Mowa tutaj o kochaniu, przyjaźni i fizycznym pociągu. Może znajdzie się nawet miejsce na miłość platoniczną?

Bądźcie gotowi na Baldur’s Gate 3 dodając grę do listy życzeń na Steam lub rodzimym GOG. Czy może już jesteście gotowi? Upewnijcie się, sprawdzając jeszcze wymagania sprzętowe gry.

Zobacz też: