Sony Xperia XZ3, XZ2 i XZ2 Premium już z łatkami bezpieczeństwa na kwiecień. Kto dogoni Sony?

Z dużą uwagą śledzę comiesięczne zmagania firm w zakresie wydawania aktualizacji oprogramowania. Wiele z nich próbuje utrzeć nosa Japończykom, ale ci z miesiąca na miesiąc pokazują, że w dystrybucji łatek zabezpieczeń mało która firma może się z nimi równać.

Która z firm działających na rynku flagowców może szczycić się dobrą polityką aktualizacji? Wydaje się, że w chwili obecnej – poza Google, które z oczywistych powodów są poza zasięgiem – można wskazać dwie firmy na literę „S”: Samsunga oraz Sony. Koreańczycy z południa od jakiegoś czasu włączyli się do polityki aktualizacji na poważnie i widać, że dystrybucja łatek oprogramowania idzie im coraz lepiej. Sony po prostu robi swoje, czyli trzyma poziom, do którego zdążyło nas przyzwyczaić już jakiś czas temu.

Recenzja Xperia XZ3 – zdziwiłabym się, gdyby to nie był najlepszy smartfon Sony

Wróćmy do urządzeń z logo Sony na pokładzie. Dla Xperii XZ2, XZ2 Premium i XZ2 Compact nowy soft został oznaczony jako 52.0.A.8.25. Paczka instalacyjna nie jest zbyt duża, bowiem Japończycy skupili się tylko na dodaniu kwietniowych zabezpieczeń oraz optymalizacji zauważonych błędów. Co ważne, wiele wskazuje na to, że oprogramowanie jest już dostępne nie tylko dla osób, które cieszą się telefonami z rynkowej dystrybucji (rejon CE1, CE2, brak brandu operatora), ale też dla tych, którzy kupili swoje smartfony z brandem T-Mobile lub Orange.

Fot: własne

Xperia XZ3 dostała oprogramowanie oznaczone dokładnie w ten sam sposób, co ex-flagowce: 52.0.A.8.25. Osobny akapit wynika w dużej mierze z tego, że soft dopiero co jest dystrybuowany w poszczególnych regionach, dlatego też nie bądźcie zdziwieni, jeśli Wasze smartfony jeszcze nie poinformowały Was o uaktualnieniu przez OTA. Sony ma jednak to do siebie, że dość szybko otwiera kolejne regiony, gdy soft jest stabilny, dlatego też aktualizacja dla CE1, CE2 oraz dystrybucji operatorskiej to kwestia – raczej niezbyt długiego – czasu.

źródło: XperiaBlog