Sony szykuje średniaka z tym samym procesorem, co Redmi K30 5G

Obecny, 2019 rok powoli się kończy i większość producentów już zaprezentowała wszystkie smartfony, zaplanowane na ten rok kalendarzowy (przed nami tylko premiera Oppo Reno 3 i Reno 3 Pro, która ma mieć miejsce 26 grudnia, tj. w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia). Już na początku przyszłego roku spodziewamy się debiutu nowych urządzeń, w tym tych od Sony. Jedno z nich zdradziło właśnie część swojej specyfikacji.

Reklama

Miesiąc temu w sieci pojawiły się nieoficjalne informacje, zdradzające plany wydawnicze Sony na 2020 rok. Według nich, Japończycy mogą w przyszłym roku wprowadzić na rynek nawet osiem nowych smartfonów, w tym wyjątkową Xperię 0 z bardzo rozbudowanym aparatem i kompaktową Xperię 100 ze średniopółkową specyfikacją. Producent przygotowuje też co najmniej dwa kolejne high-endy oraz dwa urządzenia ze średniej półki. Na horyzoncie jest również model z modemem 5G.

Reklama

Sony Xperia z modemem 5G

W bazie Geekbench pojawił się model o oznaczeniu kodowym K8220. Jako że tegoroczne smartfony mają w nazwach kodowych literę „J”, najpewniej mamy tu do czynienia z urządzeniem, którego premiera zaplanowana jest na 2020 rok. Z kolei cyfra „8” wskazuje, że jest to jeden z najwyżej pozycjonowanych sprzętów w przyszłorocznej ofercie Sony, ale raczej nie flagowiec w pełni tego słowa znaczeniu, a średniak klasy premium.

Jak bowiem podaje Geekbench, smartfon wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon 765G, który składa się z ośmiu rdzeni Kryo 475 o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,4 GHz i układu graficznego Adreno 620. Z tym SoC zintegrowany jest też modem 5G Snapdragon X52, obsługujący pobieranie danych w sieci 5G z prędkością do 3,7 Gbit/s. Do jego produkcji Amerykanie wykorzystują 7-nm proces technologiczny.

Nowy smartfon Sony zaoferuje też 8 GB RAM i Androida 10 od razu po wyjęciu z pudełka. Taka specyfikacja wskazuje, że możemy mieć tu do czynienia na przykład z Xperią 3, ponieważ raczej mało prawdopodobne, aby Japończycy wpakowali takie podzespoły do średniopółkowych Xperii 9.1 i Xperii 10.1. Jednocześnie w wyżej pozycjonowanych urządzeniach (tj. Xperii 1.1 i Xperii 5.1) spodziewamy się topowego procesora Qualcomm Snapdragon 865.

Sony Xperia K8220 Geekbench
Sony Xperia K8220 w Geekbench (źródło ANDROIDNEXT.info)

Jeśli model o oznaczeniu K8220 rzeczywiście okaże się Xperią 3, to możemy się spodziewać, że zadebiutuje ona już na początku 2020 roku, bowiem na premierę w tym czasie wskazywało kilka nieoficjalnych doniesień. Niewykluczone, że Sony zaprezentuje ją podczas targów CES 2020 w Las Vegas.

*Na zdjęciu tytułowym Sony Xperia 5 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję przygotowaną przez Tomka)

Źródło: Geekbench via ANDROIDNEXT.info, GizmoChina