Sony szykuje dwie nowe Xperie, które najpewniej zobaczymy na targach MWC 2017 w Barcelonie

Niektórych to może dziwić, ale tak, Sony radzi sobie z powrotem coraz lepiej na rynku. Japończycy bardzo mocno promują flagową Xperię XZ oraz kompaktową Xperię X Compact, ale jednocześnie pracują już nad dwoma kolejnymi smartfonami. Z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy je na targach MWC 2017 w Barcelonie.

Sony przyzwyczaiło nas do tego, że dwa razy do roku prezentuje coś mocniejszego. Specjalnie nie użyłem określenia „flagowego”, ponieważ Japończycy przekonują, że Xperia X i Xperia X Performance nie były flagowcami. Oznacza to, że aż do premiery Xperii XZ i Xperii X Compact rolę tę pełniły Xperia Z5, Xperia Z5 Compact i Xperia Z5 Premium.

W lutym, na targach MWC 2017 w Barcelonie, najprawdopodobniej zobaczymy dwa nowe smartfony, noszące na razie oznaczenia kodowe G3121G3112. Możemy tak założyć, ponieważ w 2015 roku zadebiutowały urządzenia z literką E w nazwie, natomiast rok później zastąpiło ją F (F31XX to na przykład Xperia XA).

Sony Xperia G3112 i G3121 prawdopodobnie zadebiutują na targach MWC 2017
Sony Xperia G3112 i G3121 prawdopodobnie zadebiutują na targach MWC 2017

Niestety, z samych oznaczeń kodowych nie sposób nic wywnioskować, więc musimy poczekać na kolejne doniesienia, które chociaż zasugerują, czego powinniśmy się spodziewać. Może się jednak okazać, że Japończykom uda się wszystko zachować w tajemnicy i całkowicie nas zaskoczą – tak, jak miało to miejsce z ww. Xperią XXperią X Performance i Xperią XA (rendery wyciekły jeden dzień przed premierą, specyfikacja do końca pozostawała tajemnicą).

*Na zdjęciu wyróżniającym Sony Xperia X Compact

Źródło: MobiltelefonXperia Blog przez Phone Arena