smartfon Sony Xperia 5 III smartphone
Sony Xperia 5 III (źródło: Sony)

Tyle kosztują Sony Xperia 1 III i Sony Xperia 5 III

Sony, jak to Sony, w momencie prezentacji najnowszych (i jedynych) smartfonów na 2021 rok nie podało ich cen. Zrobił to jednak właśnie jeden z oddziałów producenta, dzięki czemu wiemy już, ile kosztują modele Sony Xperia 1 III i Sony Xperia 5 III.

Taka jest cena Sony Xperia 1 III i cena Sony Xperia 5 III

Według informacji, przekazanych wczoraj przez Sony, premiera sklepowa tegorocznych smartfonów z serii Xperia planowana jest na lato 2021 roku. Sprzedaż ruszy zatem dopiero za kilka miesięcy (Japończycy jak zwykle popełniają ten sam błąd), jednak już teraz rosyjski oddział producenta ujawnił, jaka jest cena Sony Xperia 1 III i cena Sony Xperia 5 III.

Cena Sony Xperia 1 III w wersji z 12 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej została ustalona w Rosji na „od 99990 rubli”, co jest równowartością 1095 euro. Dla porównania, Sony Xperia 1 II kosztowała w Europie na start 1199 euro, a w Polsce 5299 złotych.

smartfon Sony Xperia 1 III smartphone
Sony Xperia 1 III (źródło: Sony)

Z kolei cena Sony Xperia 5 III w konfiguracji z 8 GB RAM i 256 GB przestrzenią na pliki użytkownika ma wynosić w tym kraju „od 84990 rubli”, tj. po przeliczeniu ~930 euro (przy obecnym kursie to ~4250 złotych). Dla przypomnienia, Sony Xperia 5 II debiutowała w Polsce z ceną 3999 złotych.

Należy jednak pamiętać, że w obu przypadkach są to kwoty, które mają obowiązywać w Rosji i nie wiadomo, czy podobne będą również w Polsce. Mimo wszystko można się spodziewać, że cena Sony Xperia 1 III i cena Sony Xperia 5 III zostaną ustalone na mniej więcej podobnym poziomie jak ceny poprzedników.

smartfon Sony Xperia 5 III smartphone
Sony Xperia 5 III (źródło: Sony)

Do smartfona Sony Xperia 1 III producent będzie dodawać w prezencie (przynajmniej w Rosji) słuchawki bezprzewodowe TWS Sony WF-1000XM3 (w Polsce obecnie za 799 złotych), natomiast do modelu Sony Xperia 5 III – Sony WF-XB700 (w kraju nad Wisłą kosztują ~400 złotych).

Można się spodziewać, że w Polsce również zostanie przygotowana specjalna oferta przedsprzedażowa, lecz na więcej szczegółów musimy poczekać, bowiem – jak już zostało wspomniane – premiera sklepowa odbędzie się dopiero „wczesnym latem 2021 roku”.