Sony Xperia 1 II smartphone
Sony Xperia 1 II (źródło: Sony)

Na razie Sony Xperia 1 III nie zapowiada się zbyt ciekawie

Sony Xperia 1 zdecydowanie wyróżniała się na tle pozostałych high-endów, które zadebiutowały na rynku w 2019 roku. Sony Xperia 1 II nie przyniosła rewolucyjnych zmian i na razie nie zapowiada się na to, abyśmy doczekali się ich wraz z premierą modelu Sony Xperia 1 III.

Reklama

Wydawałoby się, że Sony nie idzie w swoich najnowszych flagowcach na żadne kompromisy, ponieważ kosztują one na start tyle, że można mieć wobec nich wygórowane oczekiwania. Dla przypomnienia, Sony Xperia 1 trafiła do sprzedaży w Polsce w cenie 3999 złotych, a za Sony Xperię 1 II trzeba było zapłacić już… 5299 złotych!

Na razie Sony Xperia 1 III nie zapowiada się zbyt ciekawie

Konkurencja nieustannie podnosi poprzeczkę coraz wyżej i nas zaskakuje, więc podobnego postępowania oczekujemy również od Sony. Na razie nie zapowiada się jednak na to, aby Japończycy zdecydowali się na rewolucyjne zmiany w modelu Sony Xperia 1 III.

Na razie nie zapowiada się na to, żeby Sony Xperia 1 III przyniosła rewolucyjne zmiany względem modelu Sony Xperia 1 II
Na razie nie zapowiada się na to, żeby Sony Xperia 1 III przyniosła rewolucyjne zmiany względem modelu Sony Xperia 1 II (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

W sieci pojawiły się bowiem pierwsze informacje na temat specyfikacji tego smartfona i cóż, można odnieść wrażenie, że jest to kopiuj-wklej parametrów bezpośredniego poprzednika z jedynie niewielkimi modyfikacjami.

A skoro już o nich mowa, to największą nowością ma być najświeższy procesor Qualcomma do high-endów, czyli Snapdragon 888. Ponadto Sony Xperia 1 III ma zaoferować o 15% jaśniejszy wyświetlacz niż Sony Xperia 1 II. I to na razie tyle, jeśli chodzi o zmiany względem poprzednika.

Sony ponownie natomiast zastosuje wyświetlacz OLED o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości 4K z obsługą technologii HDR oraz 8 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Obudowa modelu Sony Xperia 1 III również ma być pyło- i wodoszczelna (IP65/68), a na jej bocznej krawędzi znajdzie się czytnik linii papilarnych.

Smartfon nie zaskoczy też ceną – podobno będzie kosztował 1199 dolarów, co w Europie powinno przełożyć się na 1199 euro, a w Polsce na… 5299 złotych (lub coś podobnego, bo wiele zależy od kursu walut).

Miejmy zatem nadzieję, że Sony Xperia 1 III będzie miała jakiegoś asa w rękawie, ponieważ na razie nie zapowiada się nazbyt ciekawie. W przeciwieństwie do konkurenta dla iPhone’a 12 Mini: