Sony Tablet S nową nazwą Sony S1. Premiera we wrześniu | Tabletowo.pl

Sony Tablet S nową nazwą Sony S1. Premiera we wrześniu

Dołącz do dyskusji 0

Tablety Sony to dwa modele wyróżniające się na tle pozostałych tego typu konkurencyjnych urządzeń interesującym designem, który jednych przyciąga, innych – wręcz przeciwnie. Dotychczas, poza wypuszczeniem serii filmików promocyjnych, producent nie kwapił się do informowania nas co słychać u jego nowych, multimedialnych produktów. W końcu się to zmieniło. Dziś poznaliśmy oficjalną nazwę jednego z tabletów firmy, dotychczas znanego jako Sony S1. Powitajcie gromkimi brawami Sony Tablet S.

Urządzenie zostało wyposażone w ekran o dość nietypowej przekątnej, bo 9,4″ o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli, wykorzystujący technologię TruBlack, a także aparat o rozdzielczości 5 Mpix i kamerkę 3 Mpix. Oczywistością jest, że najnowszy sprzęt producenta będzie posiadał certyfikat PlayStation.

Na więcej informacji odnośnie jego parametrów technicznych wciąż musimy poczekać, choć warto wspomnieć to, co już o nich wiemy. Wcześniej źródła donosiły, że urządzenie będzie pracować dzięki dwurdzeniowej Tegrze 2 o taktowaniu 1GHz, a na jego pokładzie znajdzie się miejsce dla 3G, czytnika kart pamięci oraz DLNA, mogącego służyć jako bezprzewodowy, uniwersalny pilot.

Zagraniczne źródła donoszą, że w momencie rynkowej premiery tablet ma pracować pod kontrolą Androida 3.1 (jest to sprzeczne z ostatnimi przeciekami), jednak – gdy tylko to będzie możliwe – ma otrzymać aktualizację do Ice Cream Sandwich.

Premiera Sony Tablet S ma mieć miejsce w pierwszej połowie września, natomiast jego przedsprzedaż – według wcześniejszych informacji – ma ruszyć pierwszego dnia tego miesiąca.

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona