Składany smartfon? Sony wchodzi do gry | Tabletowo.pl

Składany smartfon? Sony wchodzi do gry

Dołącz do dyskusji 0

Jeszcze rok czy dwa lata temu określiłbym Sony jako takiego „grzecznego ucznia” w branży smartfonów. Każdy kiedyś zetknął się z taką osobą. Spokojna, cicha, stroniąca od imprez, ale nie będąca przy tym nudziarzem. Od pewnego czasu wygląda to tak, jakby ten grzeczny chłopiec poszedł na studia i dostał pokój w najbardziej rozrywkowej części akademika. No i nagle nastąpiła wielka przemiana.

Kończąc wątek „grzecznego ucznia”, nagle Sony postanowiło całkiem nieźle zaszaleć. Najpierw pożegnaliśmy bryłę OmniBallance, później przyszedł ekran OLED, format 21:9 i potrójny aparat główny. I w chwili, gdy wszyscy myśleli, że to koniec szaleństw, Japończycy znów o sobie przypomnieli. Tym razem dali o sobie znać rzekomymi pracami nad składanym smartfonem, który ma konkurować z Huawei Mate X i Samsungiem Galaxy Fold. To ogromna, żeby nie powiedzieć radykalna, przemiana.

Nie jest to pierwsza wzmianka o tym, że firma rodem z Japonii pracuje nad takim urządzeniem. Zapewne ci z Was, którzy uważnie śledzą Tabletowo pamiętają, że jeszcze w maju mój redakcyjny kolega, Grzesiek, pisał o tajemniczym projekcie Xperii F. Wtedy nie znaliśmy jeszcze wielu faktów związanych z urządzeniem. Na szczęście z odsieczą po raz kolejny przychodzą leaksterzy, którzy sobie znanymi kanałami zdołali dotrzeć do rzekomej specyfikacji technicznej składanej Xperii.

Max J, poinformował na Twitterze, że prace są już na tyle zaawansowane, że można mówić o pewnych cechach składanej Xperii, które raczej nie powinny się zmienić. Należy tu wymienić akumulator o pojemności 3220 mAh, obecność wyświetlacza od LG, wsparcie dla 10-krotnego zoomu oraz modem Qualcomm X50, który zapewni smartfonowi łączność 5G. Co nikogo nie powinno dziwić, rynkową wersję urządzenia ma napędzać Snapdragon 855, a cały projekt skrywa się pod roboczą nazwą Nautilus.

Sony Xperia 1 od dziś w sprzedaży. Świetne głośniki i ekran, a jak reszta?

Bardzo cieszy mnie, że Japończycy włączają się do walki w tym segmencie rynku. Sony od lat świetnie radzi sobie z tworzeniem produktów, które są pozornie skomplikowane, a jednak w codziennym działaniu cechują się intuicyjnością. Jeśli składana Xperia będzie jednym z takich produktów, to Samsung i Huawei mogą mieć powody do zaniepokojenia.

źródło: Max J na Twitterze

na zdjęciu głównym: Sony Xperia 1

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona