Sony prawdopodobnie pracuje nad całkowitą zmianą nakładki | Tabletowo.pl

Sony prawdopodobnie pracuje nad całkowitą zmianą nakładki

Dołącz do dyskusji 0

Flagowe modele od Sony charakteryzują się tym, że każda generacja jest tylko nieznacznie ulepszona. Oczywiście niektóre podzespoły zostają wymienione na nowsze, ale wygląd i funkcje systemu od lat są niemal takie same. Nie wykluczone jednak, że kolejny smartfon tego producenta będzie całkiem zmieniony!

Już w kwietniu pisałem o tym, że Xperia Z4 zostanie całkiem zmieniona. Niedługo po tym oficjalnie zaprezentowano jednak w Japonii tego smartfona (w Polsce znany jako Xperia Z3+), ale prawdę mówiąc nie wyróżnia się on prawie niczym od wcześniejszych modeli.

Być może kolejna generacja urządzenia (w końcu) będzie czymś się wyróżniała? Jeśli wierzyć plotkom to jest to całkiem prawdopodobne. Podobno Sony już za kilka dni zacznie testować całkowicie nową, ulepszoną i przebudowaną nakładkę na system. Testy będą przeprowadzane od 27 lipca do 13 września wyłącznie na Sony Xperia Z3 i tylko w Szwecji.

Nie ukrywam, że powiew świeżości by się przydał, obecna nakładka osobiście nie podoba mi się za bardzo. Mam również nadzieję, że bryła urządzenia zostanie nieco zmieniona. Ok, może wiele osób lubi smartfony od Sony i wygląd im odpowiada, ale chyba jednak, jak to ostatnio mój znajomy powiedział, nie po to kupuje się flagowca za 3 tysiące, żeby wyglądał tak samo, jak model sprzed kilku lat. Idę o zakład, że większość ludzi, którzy nie interesują się smartfonami tak jak my, z łatwością pomyli Xperie Z pierwszej generacji z najnowszą Z3+. Na pierwszy rzut oka są to identyczne smartfony, funkcjonalność jest taka sama, jedynie podzespoły nieco się różnią.

Testując różne smartfony od Sony zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Wszystkie telefony, nieważne czy to flagowce, czy tańsze urządzenia mają taką samą nakładkę na system. W każdym urządzeniu znajdziemy te same dodatki. Mam wielką nadzieję, że producent zaskoczy nas przy prezentacji nowej nakładki jakimiś specjalnymi funkcjami, oraz że będzie ona przeznaczona tylko dla flagowych modeli. Jak dla mnie umieszczanie takiego samego systemu w każdym urządzeniu nie jest zbyt dobre, dlaczego urządzenia za kilkaset złotych mają mieć wszystkie (lub zdecydowaną większość) funkcji co kilka razy droższe flagowce? Wierzę w to, że niedługo to się zmieni…

Źródło: xperiablog, phonearena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona