Sony Xperia Z4 jednak pojawi się poza Japonią

W zeszłym tygodniu Sony zaprezentował kolejną odsłonę Xperii z serii “Z”. Piąta generacja nie przyniosła zbyt wielu zmian, a jej dostępność miała być ograniczona jedynie do rodzimego rynku producenta. Coś się chyba jednak zmieniło…

Według najnowszych informacji Sony Xperia Z4 zostanie zaprezentowana na innych rynkach jako… Xperia Z3+. W sumie, w moim odczuciu, jest to dobra nazwa dla urządzenia, które przyniosło tak mało zmian. Taki model przypomina mi południowokoreańskiego producenta i nieznacznie różniące się od siebie wersje smartfonów. Pamiętacie chociażby Samsunga Galaxy S2, a potem S2 Plus? Jak dla mnie właśnie takie same różnice dostrzeżemy między Sony Xperia Z3 oraz Xperia Z4 Z3+.

Dla przypomnienia w Sony Xperia Z4/Z3+ znajdziemy 5,2-calowy wyświetlacz, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810, 3 GB pamięci RAM oraz aparaty o matrycach 20,7 i 5 Mpix. Całość dopełnia Android 5.0 Lollipop, bateria o pojemności 2930 i standardowo wodoszczelna obudowa. Wszystkie informacje o tym smartfonie znajdziecie pod tym adresem.

Komentarze

 • Chris

  Do autora: Trochę słabe porównanie do galaxy s2 i s2 plus. S2 plus raczej nie był mocniejszy a wręcz miał mniej pamięci flash (poza tym podzespoły identyczne). U sony jednak Z3+ będzie hardware’owym upgrade’em. O ile pamiętam galaxy s i s plus tutaj był jakikolwiek postęp.

  • Kacper Żarski

   chyba masz rację, sam już się pogubiłem w tych setkach modeli od Samsunga… Ogólnie chodziło o to, że były wypuszczane modele z dopiskiem “pro” “advance” “plus” “VE” a zmian nie było zbyt wiele… tak właśnie jest niestety z Xperia Z3 i Z3+

   • mmtn

    Tak samo jak chyba galaxy core jest lepszy od galaxy core plus. Nie trudno się w tym pomylić

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona