Ważne

Sony Xperia Z4 – jeszcze smuklejsza, lżejsza i bardziej wydajna „Zetka” wreszcie oficjalnie

Ostatnie tygodnie przepełnione były ciągłymi spekulacjami dotyczącymi LG G4, zaprezentowanego w ostatnich dniach Huawei P8 oraz Sony Xperia Z4, o którym wreszcie możemy wypowiadać się bez „gdybania”. Smartfon doczekał się oficjalnej premiery. Co ciekawe jednak, bez większej pompy, co jest zdecydowanie dziwnym posunięciem japońskiego koncernu w przypadku prezentowania flagowca.

Zacznijmy od wyglądu telefonu, gdyż to właśnie na jego temat w ostatnich dniach pojawiało się najwięcej sprzecznych informacji. Teraz już wiemy, że Xperia Z4 wygląda praktycznie tak samo, jak Xperia Z3, a zmiany są praktycznie niezauważalne. Do nich należy zaliczyć odchudzenie modelu – jest jeszcze smuklejszy (6,9 mm vs 7,3 mm) oraz lżejszy (144 g vs 152 g). Poskutkowało to jednak również zastosowaniem nieco mniejszego akumulatora – 2930 mAh względem 3100 mAh w Xperia Z3. Smartfon wykonany został z połączenia szkła i metalu. Wciąż mamy tu oczywiście wodo- i kurzoodporność (IP6X i IPX5/IPX8).

No dobrze, ale jakimi parametrami może się pochwalić Sony Xperia Z4?

Urządzenie zostało wyposażone przede wszystkim w ten sam 5,2-calowy wyświetlacz 1920 x 1080 pikseli, co poprzednik. Zatem Sony nie poszło w stronę rozdzielczości 2560 x 1400 pikseli, co dla wielu wbrew pozorom będzie zaletą. Działanie telefonu opiera się o połączenie ośmiordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 810 z 3GB RAM i systemu operacyjnego Android w wersji 5.0 Lollipop.

Do dyspozycji użytkownika oddanych zostanie 32GB pamięci rozszerzalnej dzięki slotowi kart microSD o maksymalnie 128GB. Zdjęcia zrobimy za pomocą aparatu 20,7 Mpix i przedniej kamerki 5,1 Mpix. Wśród pozostałych parametrów znajdziemy Bluetooth 4.1, WiFi 2.4&5GHz, port microUSB, MHL, 3.5 mm jack audio, NFC oraz GPS.

Sony Xperia Z4 ma trafić do sprzedaży w okolicy czerwca w nieznanej póki co cenie. Co ciekawe jednak, na razie informacje te dotyczą wyłącznie Japonii. Odnośnie światowej premiery nie znamy żadnch szczegółów.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona