Nowy smartfon Sony w GFXBench. Zapowiada się na bardzo przyjemnego średniaka

Kilka dni temu w bazie GFXBench dostrzeżono nowy smartfon Sony ze średniej półki z podwójnym aparatem. Dziś benchmark poinformował o istnieniu kolejnego średniaka, który zapowiada się nie mniej ciekawie, przynajmniej pod względem specyfikacji.

W przyszłym roku Sony ma wdrożyć nowy język stylistyczny, Mirai. Spodziewać się go jednak należy raczej – przynajmniej na początku – wyłącznie w high-endach. Smartfony ze średniej półki najprawdopodobniej będą kontynuowały filozofię OmniBallance. Brak podążania za najnowszym trendem zdaje się potwierdzać GFXBench, który podaje, że nadchodząca nowość zostanie wyposażona w wyświetlacz o przekątnej 5,2 cala, proporcjach 16:9 i rozdzielczości Full HD, tj. 1920×1080 pikseli. Nie ma tu więc co liczyć na tak popularną ostatnimi czasy „bezramkowość” – to cecha urządzeń z ekranami 18:9.

Reklama

Sercem smartfona jest ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 630 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 508. Oprócz niego, mamy także 3 GB RAM32 GB pamięci wewnętrznej, najpewniej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Na pleckach urządzenia znalazł się pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 23 Mpix z opcją nagrywania wideo w jakości 4K. Na przodzie jest z kolei 8 Mpix kamerka.

Jak podaje GFXBench, na wyposażeniu tego smartfona znalazło się także NFC, ale zabrakło za to żyroskopu. Całość pracować ma pod kontrolą systemu Android 8.0.0 Oreo, oczywiście z autorską nakładką Sony.

Sony H4133 w GFXBench (fot. Tabletowo.pl)

Mogę się mylić, ale na moje oko zarejestrowana przez benchmark Sony H4133 zadebiutuje na rynku jako Xperia XA2. Przetestowana wcześniej Sony H3213 z podwójnym aparatem może być z kolei Xperią XA2 Ultra. Oczywiście to tylko moje osobiste przypuszczenia, ale przyznajcie, że brzmi to całkiem rozsądnie, prawda?

*Na zdjęciu tytułowym Sony Xperia XA (pod linkiem znajdziecie jej recenzję)

Źródło: GFXBench