Sony w tym roku zaprezentuje jeszcze tylko dwa nowe smartfony. Oba mają być flagowcami | Tabletowo.pl

Sony w tym roku zaprezentuje jeszcze tylko dwa nowe smartfony. Oba mają być flagowcami

Dołącz do dyskusji 0

Wczoraj, 23 maja, w Japonii odbyła się konferencja dla inwestorów Sony, podczas której przedstawiciele firmy zaprezentowali im m.in. plany wydawnicze na ten rok. Jak się okazuje, do końca 2017 roku zadebiutują już tylko dwa nowe urządzenia. Wiemy też, że oba mają być propozycjami z najwyższej półki.

Jak widać na poniższej grafice, w 2016 roku portfolio Sony składało się z trzech segmentów: flagowców (Xperia X Performance, Xperia XZ), modeli klasy premium (Xperia X, Xperia X Compact) oraz średniaków (Xperia XA, Xperia XA Ultra, Xperia E5). W tym (2017) zostało ono jednak ograniczone do dwóch: flagowców (Xperia XZs, Xperia XZ Premium) i średniaków (Xperia XA1, Xperia XA1 Ultra, Xperia L1).

Co więcej, możemy też wywnioskować, że do końca 2017 roku (fiskalnego, którego koniec – jeżeli dobrze liczę – przypada w marcu 2018 roku) zadebiutują jeszcze dwa flagowce. Biorąc pod uwagę niedawne doniesienia, powinny to być Xperia XZ1 oraz Xperia XZ1 Compact (oba smartfony ma napędzać ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 z układem graficznym Adreno 540; mowa jest także o 4GB RAM).

Oczywiście nadchodzące nowości mogą być Xperią XZ1 i Xperią XZ1 Compact, ale wcale nie muszą. Dlaczego? Ano dlatego, że ten sam przeciek wspominał także o rychłej premierze Xperii X1 – a tego smartfona nie widać na powyższej grafice (należałby on bowiem do segmentu modeli klasy premium, którego Sony nie ma zamiaru kontynuować). A że pochodzi ona – jak przekonuje serwis źródłowy – z wiarygodnego źródła, to informacja o zbliżającym się debiucie następczyni Xperii X wydaje się w takich okolicznościach mało wiarygodna.

*Na zdjęciu tytułowym Sony Xperia X Compact (pod linkiem znajdziecie jej recenzję)

Źródło: Xperia Blog

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona