Samsung Galaxy Watch 5 Pro (fot. Tabletowo.pl)

Nowa aktualizacja smartwatchy Samsunga. Teraz pomogą w określeniu fazy cyklu menstruacyjnego

Najnowsza aktualizacja Galaxy Watch 5 oraz Galaxy Watch 5 Pro wnosi przydatną funkcję. Zegarki będą teraz potrafiły mierzyć temperaturę skóry, co pomaga w określeniu fazy cyklu menstruacyjnego.

Smartwatch pomoże określić fazę cyklu miesiączkowego

Aktualna generacja zegarków Samsunga ma już na karku ponad pół roku. Przez ten czas producent obiecał kilka funkcji, których nie dostaliśmy na premierę, a które miały pojawić się w formie aktualizacji w późniejszym czasie.

W lutym dowiedzieliśmy się, że Galaxy Watch 5 oraz Galaxy Watch 5 Pro zyskają możliwość pomiaru temperatury skóry, co ma przydać się w śledzeniu faz cyklu menstruacyjnego i przewidywaniu czasu wystąpienia miesiączki. Nadszedł czas na wypełnienie tej obietnicy.

Nowa aktualizacja odblokowuje tę funkcję we wszystkich modelach zegarków serii Galaxy Watch 5 w Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej oraz 30 rynkach europejskich, w tym w Polsce.

Śledzenie fazy cyklu menstruacyjnego w smartwatchach Galaxy Watch (fot. Samsung)

Funkcje śledzenia cyklu menstruacyjnego w smartwatchach pojawiły się dzięki partnerstwu Samsunga z firmą Natural Cycles, która stworzyła aplikację wykorzystującą pomiar temperatury skóry do określenia, na jakim etapie cyklu miesiączkowego znajduje się dana osoba. Zwykle, żeby zyskać miarodajne wyniki, trzeba dokonać pomiaru temperatury rano, po przebudzeniu się.

Korzystając z tych danych, w połączeniu z informacjami dotyczącymi poprzednich miesiączek, Galaxy Watch 5 będzie w stanie przewidzieć termin owulacji oraz początek następnego cyklu. Samsung zapewnia, że informacje te pozostaną zaszyfrowane na naszym urządzeniu.

Galaxy Watch 5 w połączeniu z aplikacją (fot. Samsung)

Aplikacja będzie w stanie wysyłać dodatkowe powiadomienia, na przykład o zbliżającej się menstruacji, by móc zaplanować dzień lub lekkie ćwiczenia pomagające łagodzić napięcie przedmiesiączkowe oraz ból.

Opcja „Przewiduj okres na podstawie temperatury skóry” pojawi się po aktualizacji aplikacji Samsung Health do wersji 6.22.

Integracja głosowa z aplikacją Adidas Running

Oprócz powyższej funkcji, posiadacze smartwatchy z serii Galaxy Watch 5 oraz Galaxy Watch 4 mogą spodziewać się kilku nowych funkcji związanych z działaniem aplikacji Adidas Running.

Użytkownicy zegarków mogą teraz głosowo poprosić Asystenta Google, by uruchomił tryb biegania w apce Adidas Running. Może to ułatwić rozpoczęcie monitorowania treningu osobom, które korzystają z programu – nie trzeba już „przeklikiwać się” przez kolejne ekrany, a jedynie wypowiedzieć odpowiednią komendę dla asystenta głosowego.