Reklama
Samsung Galaxy Gear smartwatch
źródło: GalaxyClub

Starsze (ale te naprawdę stare) smartwatche i opaski Samsunga nie będą działać z nowymi smartfonami marki

Użytkownicy wymieniają smartfon na nowy średnio co dwa lata, natomiast wearables nierzadko służą im zdecydowanie dłużej. Jeśli ktoś jednak posiada smartwatch Samsunga (lub opaskę) z solidnym stażem na karku, powinien pomyśleć o wymianie, jeżeli planuje zakup nowego smartfona tej marki.

Reklama

Elektronika użytkowa starzeje się już od momentu zejścia z taśmy produkcyjnej. Żyjemy jednak w takich czasach, że rzadko kiedy używamy jej do oporu – najczęściej po jakimś czasie wymieniamy ją na nowszy model, mimo że wciąż świetnie spełnia swoje zadanie. Oczywiście, czasami robimy to wtedy, gdy się zepsuje, bo nie opłaca się jej naprawiać, ale zwykle dzieje się tak w przypadku sprzętu RTV i AGD, a nie smartfonów i wearables.

Stary smartwatch Samsunga nie będzie działać z nowym smartfonem tej marki

Samsung rozpoczął swoją przygodę z wearables wiele lat temu, ale dopiero od stosunkowo niedawna nie są one już tylko gadżetem, tylko urządzeniami, które cieszą się ogromną popularnością wśród klientów (wśród najpopularniejszych znajduje się Galaxy Watch Active 2).

Większość z Was zapewne już nawet nie pamięta starych smartwatchy i opasek Samsunga, bo na trudno szukać ich w sklepach, czy nawet na samej stronie producenta. Tak już jest – stare zastępuje nowe, ale prawdopodobnie wciąż znajdą się osoby, które noszą „wiekowy” smartwatch Samsunga na nadgarstku.

Tacy użytkownicy powinni jednak pomyśleć nad wymianą wearable, szczególnie jeśli planują kupić nowy smartfon Samsunga, który trafi na rynek w 2021 roku (lub później). Jak bowiem donosi serwis GalaxyClub, w aplikacji Samsung Members pojawiła się informacja, że stare smartwatche i opaski południowokoreańskiego producenta nie będą współpracowały z najnowszymi smartfonami marki.

Konkretniej chodzi tu o smartwatch Samsung Gear 1 (Galaxy Gear), Gear 2, Gear 2 Neo i Gear S oraz opaskę Gear Fit.

smartwatch Samsung Gear S
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

Nie wiadomo, ile osób wciąż posiada i aktywnie używa smartwatch Samsunga, który miał premierę wiele lat temu, więc trudno powiedzieć, jak dużo osób dotknie ta zmiana. Jeśli ktoś jednak będzie posiadał smartfon południowokoreańskiej marki z rocznika 2020 lub wcześniejszego, wciąż będzie mógł korzystać w pełni z możliwości swojego wearable z serii Gear.