Tak będzie wyglądał Galaxy Watch 3. Na to czekali fani zegarków Samsunga?

Od pewnego czasu ptaszki ćwierkają, że Samsung zaprezentuje nowy smartwatch Galaxy Watch 3 już w przyszłym miesiącu, jeszcze przed konferencją Galaxy Unpacked. Wydaje się to bardzo prawdopodobne, bowiem właśnie do sieci wyciekł render tego smart-zegarka. Ciekawe, czy Wam się spodoba.

Reklama

Smartwatche to dla Samsunga nie pierwszyzna

Samsung od wielu lat para się produkcją smartwatchy i jest jednym z największych graczy w tym segmencie, choć – pomimo dłuższego stażu w tej branży – przegrywa w bezpośrednim porównaniu z wynikami osiąganymi przez Apple.

Koreańczyków to jednak nie zniechęca, a wręcz przeciwnie – tworzą coraz lepsze i ciekawsze smartwatche. Ostatnio na przykład wzbogacili Galaxy Watch Active 2 o funkcje wykonywania EKG i mierzenia ciśnienia krwi bezpośrednio z poziomu nadgarstka (aktualnie dostępne wyłącznie w Korei Południowej).

Reklama
Samsung Galaxy Watch Active 2 smartwatch
Samsung Galaxy Watch Active 2 (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia i z niecierpliwością czekamy, co jeszcze zaoferuje nadchodzący Samsung Galaxy Watch 3. Bo jak będzie wyglądał – już wiemy.

Tak będzie wyglądał Samsung Galaxy Watch 3

Jednym z najważniejszych elementów tego smartwatcha, którym Samsung na pewno nie omieszka się pochwalić w momencie prezentacji, będzie obrotowy pierścień wokół wyświetlacza.

Jego powrót z pewnością ucieszy wielu fanów smartwatchy Samsunga, ponieważ po raz ostatni pojawił się on na pokładzie Galaxy Watch pierwszej (i do tej pory ostatniej) generacji, który miał swoją premierę w 2018 roku.

Co prawda później Koreańczycy zastosowali w Galaxy Watch Active i Galaxy Watch Active 2 analogiczne rozwiązanie w wersji cyfrowej, ale dla większości osób to już nie to samo.

Samsung Galaxy Watch 3 smartwatch
Samsung Galaxy Watch 3 (źródło: Evan Blass)

Zamieszczony powyżej render, udostępniony przez Evana Blassa na platformie Patreon, potwierdza też, że Samsung Galaxy Watch 3 nosi oznaczenie SM-R840, aczkolwiek mamy pewność, że pojawią się też modele z innymi oznaczeniami, ponieważ smartwatch będzie dostępny w kilku wersjach.

Samsung Galaxy Watch 3 – specyfikacja

Jak można dopatrzeć się na kopercie, oznaczenie SM-R840 będzie nosiła wersja 45 mm z obudową ze stali nierdzewnej i 1,4-calowym ekranem. Oprócz niej, na rynku ma się pojawić także wariant 41 mm z 1,2-calowym wyświetlaczem oraz wydanie ekskluzywne, którego koperta zostanie wykonana z tytanu. Do tego, do sprzedaży trafią konfiguracje z modemem 4G LTE (raczej nie będzie on standardowym wyposażeniem Galaxy Watch 3).

Mniejszą wersję zasili akumulator o pojemności 247 mAh, zaś większą bateria 340 mAh. Na liście parametrów nadchodzącego smartwatcha znaleźć się mają również m.in. 1 GB RAM, 8 GB pamięci flash, pulsometr i GPS. Urządzenie, przynajmniej w Korei Południowej, będzie także mogło wykonać EKG i zmierzyć ciśnienie krwi.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że góra obudowy smartwatcha zostanie pokryta szkłem Corning Gorilla Glass DX, a całość będzie pyło- i wodoszczelna (IP68) oraz wzmocniona, co potwierdzi certyfikat militarnej normy odporności MIL-STD-810G.

  1. Fani czekają na płatności zbliżeniowe w Polsce -Samsung Pay. Zegarek nic nowego nie wnosi… Specyfikacja nie powala. W cenie ok. 2k lepiej się zaopatrzyć w Apple Watch’a. W Polsce jest to smartwatch bardziej kompletny…

    1. Jak to nic nowego nie wnosi? A pomiar ciśnienia krwi, EKG to co? Oczywiście pod warunkiem, że się pojawi to w europie. Poza tym, chcąc zapotarzyć się w AppleWatcha trzeba też zaopatrzyć się w Iphona, więc koszty rosną ogromnie, już pomijając to że nie każdy chce korzystać z Iphona.

      1. Pomiar ciśnienia krwi to jakaś wielka nowość? Chyba u samsunga. Ta funkcja już jest w zegarkach, np. marki Garret. To prawda, nie każdy chce korzystać z ekosystemu od Apple. Niemniej jednak, nie zmienia to faktu, że zegarkiem od nadgryzionego jabłka można dokonywać płatności w Polsce a Samsungiem już nie. Samsung olewa polskich klientów.

  2. Czyli nie jest to następca active 2 tylko Watch a przeskoczyli 2 żeby pasowało do portfolio jak wydadzą active 3

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama