Tak będzie wyglądał Galaxy Watch 3. Na to czekali fani zegarków Samsunga?

Od pewnego czasu ptaszki ćwierkają, że Samsung zaprezentuje nowy smartwatch Galaxy Watch 3 już w przyszłym miesiącu, jeszcze przed konferencją Galaxy Unpacked. Wydaje się to bardzo prawdopodobne, bowiem właśnie do sieci wyciekł render tego smart-zegarka. Ciekawe, czy Wam się spodoba.

Smartwatche to dla Samsunga nie pierwszyzna

Samsung od wielu lat para się produkcją smartwatchy i jest jednym z największych graczy w tym segmencie, choć – pomimo dłuższego stażu w tej branży – przegrywa w bezpośrednim porównaniu z wynikami osiąganymi przez Apple.

Koreańczyków to jednak nie zniechęca, a wręcz przeciwnie – tworzą coraz lepsze i ciekawsze smartwatche. Ostatnio na przykład wzbogacili Galaxy Watch Active 2 o funkcje wykonywania EKG i mierzenia ciśnienia krwi bezpośrednio z poziomu nadgarstka (aktualnie dostępne wyłącznie w Korei Południowej).

Samsung Galaxy Watch Active 2 smartwatch
Samsung Galaxy Watch Active 2 (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia i z niecierpliwością czekamy, co jeszcze zaoferuje nadchodzący Samsung Galaxy Watch 3. Bo jak będzie wyglądał – już wiemy.

Tak będzie wyglądał Samsung Galaxy Watch 3

Jednym z najważniejszych elementów tego smartwatcha, którym Samsung na pewno nie omieszka się pochwalić w momencie prezentacji, będzie obrotowy pierścień wokół wyświetlacza.

Jego powrót z pewnością ucieszy wielu fanów smartwatchy Samsunga, ponieważ po raz ostatni pojawił się on na pokładzie Galaxy Watch pierwszej (i do tej pory ostatniej) generacji, który miał swoją premierę w 2018 roku.

Co prawda później Koreańczycy zastosowali w Galaxy Watch Active i Galaxy Watch Active 2 analogiczne rozwiązanie w wersji cyfrowej, ale dla większości osób to już nie to samo.

Samsung Galaxy Watch 3 smartwatch
Samsung Galaxy Watch 3 (źródło: Evan Blass)

Zamieszczony powyżej render, udostępniony przez Evana Blassa na platformie Patreon, potwierdza też, że Samsung Galaxy Watch 3 nosi oznaczenie SM-R840, aczkolwiek mamy pewność, że pojawią się też modele z innymi oznaczeniami, ponieważ smartwatch będzie dostępny w kilku wersjach.

Samsung Galaxy Watch 3 – specyfikacja

Jak można dopatrzeć się na kopercie, oznaczenie SM-R840 będzie nosiła wersja 45 mm z obudową ze stali nierdzewnej i 1,4-calowym ekranem. Oprócz niej, na rynku ma się pojawić także wariant 41 mm z 1,2-calowym wyświetlaczem oraz wydanie ekskluzywne, którego koperta zostanie wykonana z tytanu. Do tego, do sprzedaży trafią konfiguracje z modemem 4G LTE (raczej nie będzie on standardowym wyposażeniem Galaxy Watch 3).

Mniejszą wersję zasili akumulator o pojemności 247 mAh, zaś większą bateria 340 mAh. Na liście parametrów nadchodzącego smartwatcha znaleźć się mają również m.in. 1 GB RAM, 8 GB pamięci flash, pulsometr i GPS. Urządzenie, przynajmniej w Korei Południowej, będzie także mogło wykonać EKG i zmierzyć ciśnienie krwi.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że góra obudowy smartwatcha zostanie pokryta szkłem Corning Gorilla Glass DX, a całość będzie pyło- i wodoszczelna (IP68) oraz wzmocniona, co potwierdzi certyfikat militarnej normy odporności MIL-STD-810G.