Apple Watch (fot. Pixabay / Pexels)

Zegarek Oppo będzie kopiował najlepsze cechy Apple Watch – nie tylko wygląd

Apple może być krytykowane za to, że prawie nie zmienia wyglądu swojego smartwatcha praktycznie od jego pierwszej generacji, ale nie przeszkadza to firmie w sprzedawaniu milionów sztuk Apple Watcha rocznie, znacznie wyprzedzając konkurencję w swoim segmencie. Oppo będzie chciało ugrać coś na naśladowaniu sprawdzonej formy tego zegarka.

Kiedyś Apple Watch mocno wyróżniał się wśród smartwatchy, dzięki dość niecodziennemu kształtowi obudowy. Podczas gdy inni producenci z lepszym lub gorszym skutkiem starali się unikać skojarzenia z kanciastym kwadratem, prąc w kierunku urządzeń z okrągłymi wyświetlaczami, Apple wygładziło nieco rogi koperty i wydawało kolejne generacje Apple Watchy. Zalety takiego rozwiązania są wymierne – na takim wyświetlaczu mieści się po prostu więcej treści niż na okrągłym.

Nic dziwnego, że wielu producentów uznało formę zegarka Apple za zaletę, i wykorzystali ją w swoich konstrukcjach. Niemal bezkrytycznie przyjęło ją Xiaomi, w swoim Mi Watchu. Biorąc pod uwagę, że potrafi on współpracować z iOS, może to być ciekawa alternatywa wobec znacznie droższego Apple Watcha.

Potwierdzone: Xiaomi Mi Watch będzie dostępny w Europie. Wiemy, kiedy

Oppo wykorzysta te same chwyty

Zgodnie z pierwszymi informacjami o smartwatchu Oppo, firma nie tylko zamierza mocno zasugerować się wyglądem Apple Watcha, ale także jego funkcjami. Na ich czele ma stać mozliwość zbadania EKG, które może być wykorzystywane do wykrywania nieregularnego rytmu serca czy migotania przedsionków.

Powiedzieć a zrobić – to jednak dwie różne rzeczy. Oppo nie może tak po prostu skopiować technologii Apple i sprzedawać jej jako własnej. Pytanie, czy będzie w stanie zaproponować równie dobrze działające EKG, jak Apple. Zadanie to z pewnością nie należy do najprostszych.

EKG to dość nośny temat w dziedzinie inteligentnych zegarków i opasek, zwłaszcza od czasu, kiedy funkcja ta pojawiła się w Apple Watchach. W ciągu ostatnich miesięcy pojawiło się kilka urządzeń, które ją wykorzystywały, ale jeszcze daleka droga, zanim stanie się ona tak powszechna jak wykorzystanie pulsometru.

Na taki zegarek czekałem – Apple Watch series 5 (recenzja)

źródło: gizmochina przez Slashgear