Apple Watch Series 5 (fot. Miłosz Starzewski/Tabletowo.pl)

Smartwatch Oppo będzie naprawdę podobny do Apple Watch

Inspirowanie się nie jest niczym złym, ale pod warunkiem, że ma ono swoje granice. Oppo postanowiło się nie ograniczać – nadchodzący smartwatch marki będzie bardzo podobny do Apple Watch. Jednocześnie zaoferuje jednak rozwiązanie, którego na próżno szukać na pokładzie inteligentnego zegarka giganta z Cupertino.

Apple Watch jest najlepiej sprzedającym się smartwatchem na rynku, więc nie dziwi, że inni producenci chcą na tym skorzystać, przygotowując podobnie wyglądające urządzenia. O ile w przypadku mniejszych marek można na to przymknąć oko, bowiem jest to niejako wpisane w charakterystykę ich działalności, tak w odniesieniu do większych, działających globalnie, jest to o wiele trudniejsze. W końcu oczekujemy, że firmy wydające miliony na badania i rozwój będą w stanie stworzyć coś unikalnego.

Smartwatch Oppo

Cóż, praktyka po raz kolejny pokazuje, że oczekiwania nijak mają się do rzeczywistości. Najświeższym i najgłośniejszym w ostatnim czasie przypadkiem jest Xiaomi Mi Watch, który naprawdę mocno przypomina z wyglądu Apple Watch. Teraz potwierdza się, że na podobny krok zdecydowało się także Oppo, aczkolwiek ten producent mimo wszystko zainspirował się nieco mniej niż jego rodzimy konkurent.

VP Oppo, Shen Yiren, opublikował na swoim profilu w serwisie społecznościowym Weibo render nadchodzącego smartwatcha. Na pierwszy rzut oka wygląda on jak kopia Apple Watch, nawet tapeta mocno kojarzy się z tymi znanymi z produktów Apple. Po bliższym przyjrzeniu okazuje się jednak, że na prawym boku urządzenia nie ma obrotowej koronki, tylko są dwa przyciski (w tym jeden z zielonym akcentem). Uwagę zwraca również sam wyświetlacz, bowiem jest on zakrzywiony i zachodzi na prawą oraz lewą krawędź. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy w tego typu konstrukcji i właśnie dlatego Shen Yiren uważa, że dzięki temu może to być „najinteligentniejszy smartwatch na rynku”.

Oppo smartwatch
Tak będzie wyglądać smartwatch Oppo (źródło: Weibo)

Mimo że smartwatch Oppo będzie bardzo przypominać Apple Watch, to jednocześnie wyróżni się wyświetlaczem, który może nie tylko wyglądać efektownie, ale przy okazji zaoferować dodatkowe funkcje. Wciąż nie wiemy, kiedy producent oficjalnie go zaprezentuje i na które rynki wprowadzi, ale na pewno – jak jakiś czas temu zapowiadał – zrobi to w pierwszym kwartale 2020 roku.

Co jeszcze zaoferuje smartwatch Oppo?

Zegarek Oppo będzie kopiował najlepsze cechy Apple Watch – nie tylko wygląd

Źródło: Weibo via xda-developers