Meizu Smart Watch MIX
Meizu Smart Watch MIX (źródło: Meizu)

Xiaomi Mi Watch doczeka się godnego rywala? Na to wygląda

Xiaomi Mi Watch zadebiutował już dość spory kawałek czasu temu, bo 5 listopada 2019 roku. Rok po premierze może doczekać się godnego rywala – będzie nim smartwatch Meizu z systemem operacyjnym z prawdziwego zdarzenia.

Smartwatch Meizu już jest na rynku, ale to nie prawdziwy smart-zegarek

Niemal cztery lata temu, w sierpniu 2016 roku, oficjalnie zadebiutował Meizu Smart Watch MIX. Nie był to jednak smartwatch – nazwijmy to – z prawdziwego zdarzenia, tylko klasyczny zegarek analogowy z funkcjami smart.

Oferował on m.in. elegancki design oraz możliwość powiadamiania użytkownika (za pomocą wibracji) o przychodzących połączeniach, wiadomościach czy nowych zdarzeniach w aplikacjach na sparowanym smartfonie. Nie mógł on jednak ich zobaczyć na Meizu Smart Watch MIX, bowiem nie ma on żadnego wyświetlacza.

smartwatch Meizu Smart Watch MIX
Meizu Smart Watch MIX (źródło: Meizu)

Oczywiście nie zabrakło też funkcji zbierania podstawowych danych o aktywności fizycznej użytkownika (liczby kroków i spalonych kalorii) oraz opcji, pomagającej znaleźć zawieruszony smartfon. Zaletą Meizu Smart Watch MIX były również wodoszczelna obudowa i bardzo długi czas pracy na baterii – nawet do 240 dni. Ponadto klienci mieli do wyboru kilka różnych pasków w odmiennych stylach i wykończeniach.

smartwatch Meizu Smart Watch MIX
Meizu Smart Watch MIX (źródło: Meizu)

Smartwatch Meizu z Flyme For Watch nadchodzi

Niedawno Meizu zapowiedziało, że w 2020 roku już nie wprowadzi na rynek żadnego nowego smartfona. Było to dla nas ogromnym zaskoczeniem, bowiem minęło dopiero sześć miesięcy i do grudnia jeszcze masa czasu.

Producent za to zamierza się teraz skupić na innych urządzeniach, które uzupełnią jego ofertę. Na oficjalnym profilu interfejsu Flyme w serwisie społecznościowym Weibo pojawiła się załączona poniżej zapowiedź Flyme For Watch, czyli specjalnego wydania nakładki dla smartwatcha.

Flyme For Watch teaser
Oficjalna zapowiedź systemu operacyjnego Flyme For Watch na na nadchodzący smartwatch Meizu (źródło: Flyme Weibo)

Jako że Xiaomi zainstalowało na Mi Watch MIUI For Watch, spodziewamy się, że Flyme For Watch okaże się produktem „analogicznym”, tj. interfejsem opartym na systemie operacyjnym Wear OS by Google. A to sprawia, że nadchodzący smartwatch Meizu z miejsca stał się ciekawie zapowiadającą się nowością.

Niestety, na udostępnionej przez producenta zapowiedzi widnieje informacja, że premiery Flyme For Watch powinniśmy spodziewać się dopiero w czwartym kwartale 2020 roku, czyli w okresie od października do grudnia. Trzeba więc uzbroić się w duże pokłady cierpliwości.

Smartwatch Meizu to coś, na co czekają fani marki

Meizu nie może się pochwalić tak oddaną rzeszą fanów, jak Xiaomi, jednak smartwatch tej marki na pewno nie będzie narzekał na brak popularności. Producent może zachęcać do jego zakupu przede wszystkim posiadaczy smartfonów ze swojej oferty, ponieważ powinien najlepiej z nimi współpracować.

Czy natomiast zainteresują się nim właściciele smart-telefonów innych marek? To będzie zależeć od wielu rzeczy, przede wszystkim ogólnej funkcjonalności i ceny, gdyż to zawsze kluczowe kwestie dla użytkowników. Niebanalną rolę z pewnością odegra także design, ale ten pozostaje tajemnicą, choć czegoś tam można próbować się domyślić, patrząc na zapowiedź Flyme For Watch. Wam też ogólny zarys skojarzył się z Xiaomi Mi Watch, Apple Watch i Oppo Watch?