Meizu Mix – pierwszy w portfolio Meizu smartwatch

W ostatnim czasie sporo słyszało się na temat smartwatcha Meizu. Co więcej, spodziewaliśmy się go nawet zobaczyć 10 sierpnia, ale tego dnia zadebiutował jednak tylko Meizu M3E. Mimo wszystko plotki nie okazały się tylko plotkami, ponieważ urządzenie ujrzało właśnie światło dzienne. Ciekawe, czy Wam się spodoba.

Meizu Mix nie jest klasycznym smartwatchem i dość daleko mu do Gear S2, Huawei Watch, LG Watch Urbane 2 czy Apple Watcha. Meizu postanowiło ugryźć temat z nieco innej strony – tak, jak zrobił to na przykład Fossil. W skrócie, urządzenie to w większości analogowy zegarek, ale z kilkoma funkcjami smart.

Meizu Mix dostępny jest tylko w jednym rozmiarze, 42 mm, ale za to w dwóch kolorach (srebrnym i czarnym) i z trzema różnymi paskami: materiałowym, skórzanym lub ze stali nierdzewnej. To ostatnie wpływa oczywiście na cenę zegarka. Wynosi ona – odpowiednio – 999, 1299 i 1499 juanów, czyli około – odpowiednio – 590, 770 i 885 złotych (bez podatku).

Meizu Mix nie ma dotykowego wyświetlacza, a jedynie pojedynczą diodę LED oraz silniczek wibracyjny, które informują o nowych powiadomieniach na sparowanym urządzeniu. Aby to działało, należy oczywiście pobrać i skonfigurować aplikację Meizu. Komunikacja odbywa się przez Bluetooth 4.0 LE.

Warto też dodać, że koperta Meizu Mix pokryta jest szkłem szafirowym, a więc jest bardzo odporna na zarysowania. Za zasilanie z kolei odpowiada akumulator o pojemności 270 mAh, który ma pozwolić na co najmniej 240 dni pracy (choć mowa tu zapewne o trybie standby). Całość jest także wodoszczelna – przetrwa zanurzenie na głębokość maksymalnie 30 metrów. Zegarek został wyposażony również w akcelerometr i żyroskop.

Aktualnie trwa akcja crowdfundingowa, mająca na celu uzbieranie co najmniej 500 tysięcy juanów. Jeśli się uda, Meizu Mix trafi na rynek we wrześniu lub najpóźniej w październiku.

Źródło: anzhuo przez Android Headlines