Wiemy, jak wygląda i co ma w środku. Huawei Watch GT2 Pro przed premierą

Huawei ewidentnie rozwija się pod względem oferty urządzeń ubieralnych. Dopiero co poznaliśmy prostokątny smartwatch Huawei Watch Fit, a firma już przymierza się do premiery Huawei Watch GT2 Pro z okrągłą tarczą. Jest na co popatrzeć.

Fani okrągłych smartwatchy – coś dla Was

Huawei Watch GT2 Pro co prawda pojawił się jakiś czas temu na pierwszych zdjęciach, ale należy przyznać, że taboret, którym je wykonywano, musiał mieć nieco przybrudzone siedzisko. Tym razem mamy do czynienia z wyraźnymi renderami urządzenia oraz danymi dotyczącymi spodziewanej specyfikacji.

Nowy model smartwatcha ma zyskać lepszy wygląd dzięki zmniejszeniu ramek względem tych ze znanego już nam Huawei Watch GT2. Producent będzie montował w nim 1,39-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 454 x 454 pikseli. Dostępne będą dwa warianty: 46 mm i 42 mm.

Obudowa zegarka Watch GT2 Pro będzie wykonana ze stali nierdzewnej, zaś paski – ze skóry lub tworzywa sztucznego.

Specyfikacja Huawei Watch GT2 Pro

Nie ma informacji co do procesora zastosowanego w smartwatchu. Źródła podają o 32 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej, choć mogą to być rzeczy, które zweryfikuje jeszcze oficjalna premiera. Gadżet ma łączyć się ze smartfonem przez Bluetooth 5.1.

Jeśli chodzi o czas pracy, to edycja 46 mm ma dostać baterię o pojemności 455 mAh, co pozwoli na nawet 14 dni pracy. Nowością będzie ładowanie bezprzewodowe.

Z funkcji będzie można wyliczyć monitorowanie aktywności fizycznej przez licznik kroków, czujnik tętna, saturacji krwi i śledzenie snu. Będzie można też skorzystać z różnych trybów sportowych, rozpoznających bieganie, pływanie, jazdę na rowerze, jazdę na nartach, grę w golfa, gimnastykę czy grę w tenisa.

Huawei Watch GT2 Pro może zostać zaprezentowany za dwa tygodnie, jeśli potraktować datownik ukazany na powyższych grafikach za wskazówkę.