Jeszcze jeden smartwatch Huawei – Watch GT 2 Pro dostrzeżony na pierwszych grafikach

Utrudnienia spowodowane amerykańskimi sankcjami istotnie odbijają się na smartfonowym biznesie firmy Huawei. Nie dziwi wcale, że chiński producent postanowił silniej rozwijać pozostałe gałęzie swojej działalności, zwłaszcza elektronikę ubieralną. Do niedawno opisywanego zegarka Huawei Watch Fit, wkrótce może dołączyć kolejna nowość: Huawei Watch GT 2 Pro.

Moda na Pro trafia do elektroniki ubieralnej

Już od kilku lat obserwujemy prawdziwy wysyp smartfonów z dopiskiem Pro. Co prawda praktycznie każdorazowo jego zastosowanie powoduje dyskusję o zasadności nazywania nieco lepiej wyposażonego sprzętu jako Pro, jednak wygląda na to, że w najbliższym czasie producenci nie mają zamiaru zmieniać swoich praktyk.

Co więcej, pojawiają się próby przeniesienia ich kolejny segment działalności – elektronikę ubieralną. Jednym z przykładów może być spodziewany zegarek Huawei Watch GT 2 Pro.

Huawei Watch GT 2 Pro
fot. via Huawei Ailesi

W jaki sposób Huawei Watch GT 2 Pro zasługuje na nazwanie go Pro?

Udostępnione materiały nie dają jednoznacznej odpowiedzi na tak zadane pytanie. Być może tym, co w nowym zegarku będzie Pro, jest obudowa wykonana z tytanu. Może to być również nowa funkcja: z uwagi na wbudowany głośnik Huawei Watch GT 2 Pro będzie mógł służyć do prowadzenia rozmów telefonicznych.

Istnieje również możliwość, że tym, co odpowiada za dopisek Pro, jest możliwość ładowania zegarka z dowolnego smartfona z funkcją ładowania zwrotnego.

Huawei Watch GT 2 Pro
fot. via Huawei Ailesi

Pogłoski mówią, że Pro w nowym zegarku Huawei może być również wyposażenie odpowiedzialne za monitoring zdrowia i aktywności fizycznej. Mowa o profesjonalnym monitorowaniu popularnych dyscyplin sportowych oraz o kilkudziesięciu nowych aktywnościach fizycznych, jakie zegarek będzie mógł śledzić. Być może na wyposażeniu Huawei Watch GT 2 Pro znajdzie się również najbardziej zaawansowany pulsometr, jaki został zastosowany w zegarkach produkowanych przez Huawei.

Huawei Watch GT 2 Pro
fot. via Huawei Ailesi

Na tę chwilę, wszystko, co wiemy, to garść pogłosek i pierwsze wizualizacje zegarka. O tym, czy plotki doczekają się odzwierciedlenia w rzeczywistości, oraz na ile zaprezentowane grafiki będą zbieżne z tym, co producent istotnie zaprezentuje, przekonamy się wkrótce.

Huawei Watch GT 2 Pro
fot. via Huawei Ailesi