Huawei Watch Fit smartwatch
źródło: Huawei

Huawei Watch Fit: prostokątny wyświetlacz i wszystko to, co w zegarkach Huawei najlepsze

Huawei dość długo opierał się modzie na inteligentne zegarki z prostokątnymi tarczami, zapoczątkowanej przez Apple Watch. Jego propozycje, wyposażone w okrągłe wyświetlacze, były doceniane przez wielu recenzentów i użytkowników, między innymi za wzornictwo przywołujące na myśl klasyczne, analogowe zegarki. Teraz, dzięki Huawei Watch Fit, firma dołączyła do oferty coś dla zwolenników zegarków w kształcie prostokąta.

Coś od Apple, coś od Samsunga

Przyglądając się zdjęciom zegarka Huawei Watch Fit mam mocne wrażenie, że kiedyś już widziałem podobne konstrukcje. Najnowszy model producenta wygląda jak skrzyżowanie Apple Watch z opaską Samsung Gear Fit. Po produkcie Apple odziedziczył szerokość wyświetlacza, a po Samsungu – jego długość. Można również spotkać się z opiniami, jakoby Huawei Watch Fit wyglądał jak rozciągnięty Apple Watch.

Huawei Watch Fit

Huawei Watch Fit: prostokątny wyświetlacz i wszystko to, co w zegarkach Huawei najlepsze

Największą nowością Huawei Watch Fit względem dotychczasowego portfolio zegarków marki, jest właśnie kształt wyświetlacza, na którym zegarek może prezentować jedną z sześciu preinstalowanych tarcz, wspierających tryb Always on Display. Został on wykonany w technologii AMOLED, jego przekątna to 1,4 cala, a rozdzielczość 280 x 456 pikseli.

Niekwestionowanym atutem zegarków Huawei jest ich długi, w porównaniu do konkurencji, czas pracy na baterii. W tym przypadku również nabywcy nie będą mieli powodów do narzekania. Producent deklaruje, że Huawei Watch Fit wytrzyma na jednym ładowaniu nawet 10 dni bądź 12 godzin pracy z włączonym GPS.

Huawei Watch Fit

Zegarek można sparować ze smartfonami pracującymi pod kontrolą systemu Android (5.0 i nowsze) oraz iOS (9 i nowsze). Jego waga to 21 gramów (bez paska), a wymiary to 46 x 30 x 10,7 mm. W sprzedaży dostępne będą wersje w kolorach czerni, szarości oraz różowego złota. Towarzyszyć im będą, do wyboru, paski silikonowe w czterech kolorach: czarnym, zielonym, pomarańczowym oraz różowym.

Ile fit w Huawei Watch Fit?

Producent zapewnia, że Huawei Watch Fit to wzorowy kompan treningów i innych aktywności fizycznych. W jego pamięci zainstalowano 12 animowanych treningów (wykonywanych poprzez naśladowanie ruchu widocznego na zegarku) oraz animacje przedstawiające 44 ćwiczenia gimnastyczne.

Fabrycznie dostępnych jest również 11 programów treningowych, a w dedykowanej aplikacji czeka na doinstalowanie kolejnych 85.

Huawei Watch Fit

Nie zabrakło również sprzętowego wsparcia dla treningów: Huawei Watch Fit wyposażono w pulsometr, pulsoksymetr oraz autorską technologię śledzenia jakości snu.

Najnowszy zegarek od Huawei zadebiutował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie jego cena wynosi 399 dirhamów, czyli 399 złotych. Gdyby urządzenie trafiło do Europy w tej cenie, stałoby się absolutnym hitem sprzedażowym.

Niestety, z uwagi na bardzo wysokie różnice podatkowe, ta będzie z pewnością sporo wyższa.