Wkrótce premiera smartwatcha Fitbit Versa 2. Znamy sporo szczegółów

Fitbit niewątpliwie jest jednym z najbardziej znanych na całym świecie producentów smartwatchy i wearables. Już wkrótce, najprawdopodobniej na zbliżających się targach IFA 2019 w Berlinie, marka zaprezentuje swoją najnowszą propozycję, inteligentny zegarek Fitbit Versa 2. Jeszcze przed oficjalną premierą poznaliśmy sporo szczegółów na jego temat.

Fitbit Versa 2 – specyfikacja

Smartwatch zostanie wyposażony w wyświetlacz AMOLED (z funkcją Always on display) o przekątnej 1,1 cala i rozdzielczości 240×240 pikseli. Dla przypomnienia, Fitbit Versa oferuje 1,34-calowy ekran LCD o rozdzielczości 300×300 pikseli. Co ciekawe, pomimo zmniejszenia rozmiaru matrycy z 34 do 28 mm, (aluminiowa) koperta cały czas będzie miała taki sam rozmiar, aczkolwiek jednocześnie też nieco bardziej zaokrąglone krawędzie. Dzięki temu, przynajmniej na renderach, Fitbit Versa 2 prezentuje się o wiele ładniej i nowocześniej niż swój poprzednik.

Reklama

Fitbit Versa 2 ma ważyć 40 gramów, więc będzie nieco cięższy niż Fitbit Versa. Ma to jednać wynikać z faktu zastosowania akumulatora o większej pojemności niż w poprzedniku, co przy mniejszym ekranie (w dodatku AMOLED) z pewnością przełoży się na jeszcze lepsze czasy pracy na pojedynczym ładowaniu.

Oprócz tego, Fitbit Versa 2 zaoferuje 2,5 GB pamięci wbudowanej, moduł Bluetooth 4.2 do łączności z innymi urządzeniami i wsparcie dla płatności Fitbit Pay. Na pokładzie nie zabraknie także pulsometru. Koperta ma być wodoszczelna do głębokości 50 metrów.

Producent przygotowuje również możliwość sterowania wybranymi funkcjami za pomocą głosu (m.in. odpowiadanie na przychodzące wiadomości czy ustawienie alarmu), jednak nie wiadomo, czy będzie to możliwe od razu w Europie, czy na początku tylko w Stanach Zjednoczonych (przy wsparciu ze strony Amazon Alexa).

Fitbit Versa 2 – premiera, cena

Fitbit (jeszcze?) nie zapowiedział oficjalnie premiery swojego nowego smartwatcha, ale oczekuje się, że producent zaprezentuje go w trakcie zbliżających się targów IFA 2019 w Berlinie, które rozpoczynają się już w przyszłym tygodniu.

Fitbit Versa 2 będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych, a także dwóch edycjach specjalnych. Te dwie ostatnie mają kosztować w Europie 229,95 euro, natomiast warianty podstawowe – 199,95 euro.

Polecamy również:

Źródło: WinFuture