Kartą Mastercard od Pekao zapłacicie od teraz zegarkami z Garmin Pay i Fitbit Pay

Płatność zegarkiem jest bardzo wygodna. Żeby udostępnić tę praktyczną opcję swoim klientom, Bank Pekao S.A. wprowadził dziś obsługę Garmin Pay i Fitbit Pay do swojej oferty.

Jak pochwalił się Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao,

„Korzystający z usług Pekao mogą od dawna dokonywać płatności za pomocą smartfona z aplikacją PeoPay, a także od ponad roku z Apple Pay. Jesteśmy jednym z liderów technologicznych wśród banków w Polsce i dokładamy wszelkich starań, aby stale oferować nowoczesne i wygodne płatności dla naszych klientów.”

Żeby móc płacić zegarkiem Garmina lub Fitbita w sklepie, wystarczy podłączyć kartę Mastercard Banku Pekao do aplikacji płatniczej danego producenta wearables (Garmin Connect lub Fitbit). Sama czynność płacenia też jest banalna: należy przytrzymać przycisk akcji lub menu i przyłożyć zegarek do terminala, jeśli wcześniej w zegarku wpisane zostało 4-cyfrowe hasło.

Przez 24 godziny można płacić zegarkiem bez ponownego wpisywania hasła. Jeśli jednak w tym czasie ściągniemy zegarek lub wyłączymy funkcję monitorowania tętna, to przy następnej płatności należy ponownie podać hasło.

Choć w naszym kraju najbardziej popularnymi formami płatności przy użyciu urządzeń mobilnych nadal są Android Pay i Apple Pay, liczba użytkowników smartwatchy Garmina i Fitbita jest na tyle znacząca, że poszczególne banki oferują swoim klientom obsługę również tych standardów płatności. Niedawno uruchomiły je na przykład Getin czy Santander.

źródło: informacja prasowa, Pekao