smartwatch Casio G-SQUAD PRO
Casio G-SQUAD PRO (źródło: Casio)

Casio G-SQUAD PRO – pierwszy smartwatch G-Shock z systemem Wear OS

Wear OS, system przeznaczony dla inteligentnych zegarków, nie podbił serc użytkowników na całym świecie, wbrew oczekiwaniom Google. I tu pojawia się Casio z modelem G-SQUAD PRO – zegarkiem dla ludzi, którzy z przekraczania granic swoich możliwości uczynili styl życia.

Reklama

Specyfikacja Casio G-SQUAD PRO

W zegarku Casio, zastosowano dwuwarstowy 1,2-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 360×360 pikseli. Stale aktywna, pierwsza warstwa monochromatyczna pokazuje podstawowe informacje o godzinie, stanie baterii i ilości przebytych kroków, zaś druga, kolorowa, pozwala uzyskać dostęp do całego wachlarza aplikacji dostępnych w sklepie Google Play.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podczas treningu pogawędzić sobie z asystentem Google, czy śledzić swoje postępy w aplikacji Google Fit. W razie potrzeby, jednym ruchem palca, użytkownik z poziomu zegarka otrzyma dostęp do wszystkich powiadomień z połączonych urządzeń.

Interfejs będzie można do woli dostosowywać, w zależności od tego, jakie wskaźniki i dane użytkownik uzna za najważniejsze dla siebie w danym momencie. Dodatkowo, wbudowana aplikacja Casio domyślnie wspiera aż 15 różnych aktywności i jest w stanie zaoferować nawet do 24 treningów bez wychodzenia z domu i posiadania specjalistycznego sprzętu, z możliwością dodania 8 własnych.

Casio G-SQUAD PRO może pochwalić się solidnym wykonaniem, podobnie zresztą jak cała gama urządzeń G-Shock. Dzięki zastosowaniu grubego szkła, zegarek będzie można obsługiwać nawet do 200 (!) metrów pod wodą. Tylna część wykonana z tytanu ma zapewnić doskonałą ochronę przed ścieraniem się i korozją.

Zegarek wyposażony jest w pokaźny zestaw sensorów i wspiera najnowsze standardy łączności. Na pokładzie znajdą się między innymi czujniki do pomiaru tętna, ciśnienia powietrza i wysokości nad poziomem morza, akcelerometr, żyroskop, kompas oraz GPS. Nie zabrakło obsługi Wi-Fi i Bluetooth w wersji 4.2. G-SQUAD PRO oferuje także mikrofon i system wibracji.

Litowo-jonowy akumulator użytkownik naładuje za pomocą ładowarki mocowanej magnetycznie. Na jednym ładowaniu i przy codziennych warunkach pracy, powinen wytrzymać do 4 dni. W trybie wyświetlacza monochromatycznego wartość ta wydłuża się do nawet 5 miesięcy. Taki akumulator wymaga potem jednak około trzygodzinnego czasu ładowania.

smartwatch Casio G-SQUAD PRO
źródło: Casio

Nie wiadomo jeszcze, kiedy G-SQUAD PRO trafi do sprzedaży i ile będzie kosztował na premierę.