(fot. Apple)

Apple Watch series 5 otrzymał „starszy” procesor, ale niekoniecznie jest to wada

Apple niezbyt chętnie chwali się procesorem zastosowanym w Apple Watchu series 5. No cóż, powód takiego podejścia jest dość prosty.

Serce nowego Apple Watcha jest dobre, ale…

Apple Watch series 5 zapowiada się na godnego następcę swojego poprzednika, czyli jednego z najlepszych smartwatchy na rynku. Nowy model najpewniej również odniesie sukces i niewykluczone, że będzie najczęściej kupowanym smartzegarkiem na rynku.

Reklama

Mimo wielu zalet, Apple Watch series 5 jest dość nudną aktualizacją. Owszem, otrzymał on funkcję zawsze aktywnego wyświetlacza, kompas czy nowe obudowy, ale nie wprowadza dużych zmian względem Apple Watch series 4. Tak naprawdę największy zastrzyk nowości zapewnia mu oprogramowanie – watchOS 6, ale ten system wydany zostanie również na starsze modele zegarków Apple.

Apple Watch series 5 (fot. Apple)

Okazuje się, że nie tylko obudowa pozostała bez widocznych zmian względem Apple Watch series 4. Nowy Apple Watch series 5 otrzymał bowiem procesor po swoim poprzedniku. Na stronie Apple znajdziemy informację, że mamy do czynienia z 64-bitowym układem S5. Jednakże, jak podaje serwis 9to5Mac, powołując się na informacje udostępnione przez dewelopera Steve’a Troughton-Smitha, tak naprawdę w środku siedzi procesor Apple S4, stosowany już w Apple Watch series 4.

Wydajność bez zmian, ale jest kilka ulepszeń

W związku z powyższym odkryciem, pewne jest, że zarówno Apple Watch series 4, jak i Apple Watch series 5, oferują taką samą wydajność. Nie oznacza to jednak, że nowy model smartwatcha Apple będzie cierpiał na brak mocy. Procesor, który wprowadzony został w poprzedniku, przyniósł odczuwalny skok względem Apple Watch series 3 i innych starszych modeli. Obecnie Watch series 4, jak i najpewniej series 5, działa naprawdę sprawnie, aplikacje i funkcje systemu uruchamiane są prawie natychmiastowo.

Serwis 9to5Mac zwraca uwagę, że nazwę S5 należy uznać po prostu za próbę sprzedania starszego procesora w nowszym opakowaniu. „Procesor S5” odnosi się bowiem do całego układu System-on-a-Chip (SoC), który teraz otrzymał ulepszony kontroler ekranu i wbudowany kompas.

Osoby zainteresowane kupnem Apple Watch series 5 odsyłamy do naszego tekstu, w którym przedstawiliśmy ceny nowego modelu.

Polecamy również:

Poznaliśmy watchOS 6: nowe tarcze, niezależne aplikacje i liczenie napiwków

źródło: 9to5Mac