Xiaomi Mi 9T Pro

Specyfikacja Xiaomi Mi 10 Pro ujawniona. Na liście m.in. aż 16 GB RAM!

Wciąż nie wiemy, kiedy Xiaomi zaprezentuje Mi 10Mi 10 Pro, ale na pewno zrobi to w pierwszym kwartale 2020 roku. Producentowi całkiem nieźle udaje się ukrywać nadchodzące flagowce w tajemnicy, bowiem do tej pory wyciekło stosunkowo niewiele informacji na ich temat. Teraz jednak Xiaomi Mi 10 Pro zdradził znaczną część swojej specyfikacji.

Reklama

Xiaomi Mi 10 Pro – kiedy premiera?

Swego czasu pojawiły się doniesienia, według których Xiaomi zaplanowało konferencję wprowadzającą Mi 10Mi 10 Pro na rynek na 11 lutego 2020 roku, czyli na ten sam dzień, co Samsung wydarzenie Galaxy Unpacked. Wydaje się to jednak raczej mało prawdopodobne, ponieważ gdyby to było prawdą, to producent już zacząłby zapowiadać nadchodzące flagowce i podgrzewać atmosferę wokół nich. Nic takiego nie ma miejsca, więc smartfony zapewne zadebiutują nieco później, ale na pewno jeszcze w pierwszym kwartale 2020 roku.

Reklama

Na premierę w późniejszym czasie wskazuje także dość mała liczba bardziej wiarygodnych przecieków na temat Mi 10Mi 10 Pro (tych wyssanych z palca widzieliśmy od groma). Właściwie jedynym konkretnym była paczka zdjęć, przedstawiająca Mi 10 Pro 5G, które zdradziły wygląd tego modelu. Nic natomiast nie wiemy o wersji podstawowej, poza tym, że najprawdopodobniej będzie ona wspierać ładowanie przewodowe o mocy 40 W.

Oto Xiaomi Mi 10 Pro 5G. Wygląda lepiej niż Samsung Galaxy S20

Xiaomi Mi 10 Pro – specyfikacja

Do sieci wyciekł zrzut ekranu z informacjami o urządzeniu, aczkolwiek wciąż nie ukończonego smartfona, tylko egzemplarza inżynieryjnego. Mimo to, wydaje się raczej mało prawdopodobne, aby Xiaomi zdecydowało się na zmiany sprzętowe, skoro premiera ma odbyć się w najbliższych tygodniach – teraz jest na to trochę za późno. Prawdopodobnie mamy tu do czynienia z najlepszą konfiguracją Xiaomi Mi 10 Pro, bowiem wśród parametrów wymieniono aż 16 GB (!) RAM i 512 GB pamięci wbudowanej.

smartfon Xiaomi Mi 10 Pro specyfikacja
Specyfikacja Xiaomi Mi 10 Pro (źródło: Weibo)

Xiaomi Mi 10 Pro zaoferuje także 6,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ 2080×1080 pikseli oraz odświeżaniu obrazu z częstotliwością 120 Hz. Potwierdzają się więc niedawne doniesienia, według których smartfon nie otrzyma ekranu WQHD+. Na pokładzie tego modelu znajdą się też akumulator o pojemności 5250 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego o mocy aż 66 W (6 A/11 V) i poczwórny aparat główny 108 Mpix (sensor Samsung ISOCELL Bright HMX) + 16 Mpix + 12 Mpix + 5 Mpix.

Miejmy nadzieję, że wkrótce dowiemy się czegoś więcej na temat Xiaomi Mi 10, bowiem wciąż jest on dla nas wielką niewiadomą.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi 9T Pro (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: Weibo, xda-developers via Indiashopps News, @xiaomishka