Xiaomi logo

Tych urządzeń Xiaomi nie zobaczymy w tym roku

Xiaomi jest bardzo płodnym producentem – każdego roku firma wypuszcza na rynek dziesiątki urządzeń, w tym też niemało smartfonów. Okazuje się jednak, że w przypadku jednej kategorii zdecydowano się zwolnić tempo, natomiast w drugiej porzucić kontynuację jednej z najbardziej charakterystycznych serii. Jednocześnie pojawiły się nowe informacje na temat specyfikacji flagowców z linii Mi 10.

Tych urządzeń Xiaomi nie zobaczymy w tym roku

Producenci przyzwyczaili nas do tego, że nie przywiązują się do swojego schematu wydawniczego i bardzo często wprowadzają w nim zmiany. Nigdy więc nie wiadomo, co wypuszczą na rynek w kolejnym roku – prawdopodobnie największy wpływ na to ma sytuacja na rynku i posunięcia konkurencji, aczkolwiek o podjęciu pewnych kroków zapewne decyduje też popyt na już wprowadzone do sprzedaży urządzenia.

Xiaomi podobno nie zamierza przygotować Mi 10 w wersji Explorer Edition, tj. z półprzezroczystymi pleckami, mimo że w podobnej były dostępne Mi 8 i Mi 9. Wiadomość ta z pewnością nie ucieszy fanów tego typu rozwiązania, a my możemy się tylko domyślać, co stoi za taką decyzją.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Bardziej zrozumiałe wydaje się natomiast niewprowadzanie w tym roku na rynek Xiaomi Mi Pad 5. Co prawda od premier Mi Pad 4 i Mi Pad 4 Plus minęło już ~1,5 roku, jednak tablety tej marki cieszą się umiarkowanie pozytywnymi opiniami i prawdopodobnie stąd brak kolejnego modelu w najbliższym czasie. Być może Chińczycy czekają na lepszy moment albo potrzebują czasu, aby przygotować bardziej dopracowany sprzęt, który nie zawiedzie oczekiwań użytkowników.

A skoro już mowa o brakach, to nadchodzące Xiaomi Mi 10Mi 10 Pro najprawdopodobniej nie zaoferują wyświetlacza o rozdzielczości 2K i odświeżaniu 120 Hz – na razie wszystko wskazuje na to, że producent zastosuje ekran Full HD+, który będzie odświeżał obraz z częstotliwością 120 Hz. Chyba że Chińczycy zdecydują się na podobny krok, co Samsung, tj. panel 2K z 120 Hz ograniczonym do Full HD+, ale wydaje się to raczej mało prawdopodobne.

Źródło: Weibo via GizmoChina