zapowiedź Xiaomi Mi 10
Xiaomi Mi 10 z procesorem Qualcomm Snapdragon 865

Xiaomi potwierdza: Mi 10 ze Snapdragonem 865, a Redmi K30 ze Snapdragonem 765G

Wczoraj Qualcomm oficjalnie zaanonsował dwa nowe procesory: Snapdragon 865Snapdragon 765. Ten drugi, podobnie jak Snapdragon 730, będzie również występował w wersji z literką „G”, która oznacza ukierunkowanie na mobilny gaming. Xiaomi potwierdziło, że nadchodzące Xiaomi Mi 10Redmi K30 zostaną wyposażone w najświeższe SoC amerykańskiego przedsiębiorstwa.

Reklama

Xiaomi Mi 10

W trakcie konferencji inicjującej trzydniowe wydarzenie Qualcomm Snapdragon Tech Summit 2019 (3-5.12.2019) Lin Bin, jeden z założycieli i wiceprezes zarządu Xiaomi Corporation oficjalnie poinformował, że kolejny flagowiec, Xiaomi Mi 10, zostanie wyposażony w topowy procesor Qualcomm Snapdragon 865. Więcej szczegółów na temat tego SoC poznamy dopiero dzisiaj wieczorem. Premiera nowego high-enda Xiaomi zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2020 roku (dokładnej daty jeszcze nie zdradzono).

Reklama

Xiaomi Mi 10 będzie jednym z pierwszych smartfonów na rynku z procesorem Qualcomm Snapdragon 865, ale najprawdopodobniej nie pierwszym, ponieważ Meizu zapowiedziało, że to ono jako pierwsze wprowadzi do sprzedaży urządzenie z tym SoC (na wiosnę 2020 roku). Ostatnio dowiedzieliśmy się również, że Xiaomi przygotowuje także model Xiaomi Mi 10 Pro, jednak na razie nie wiadomo, czym odróżni się on od wersji podstawowej.

Redmi K30

Podczas tej samej konferencji Lu Weibing, główny menadżer marki Redmi zapowiedział, że Redmi K30 zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 765G. SoC ten zaoferuje zintegrowany modem 5G z obsługą trybów 5G SA i 5G NSA. Smartfon zadebiutuje już w przyszłym tygodniu – 10 grudnia 2019 roku. Wraz z nim spodziewamy się premiery niżej pozycjonowanego modelu, prawdopodobnie z układem Qualcomm Snapdragon 730/G.

W ostatnim czasie Redmi oficjalnie zapowiedziało też, że Redmi K30 zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 6,67 cala i akumulator o pojemności 4500 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania przewodowego o mocy 30 W (z pewnością za pośrednictwem portu USB-C), a także aż 12 anten (czyli o 2,4x razy więcej niż w smartfonach z modemami 4G). Panel tylny urządzenia zostanie zaś pokryty zmatowionym szkłem. Pewna jest również obecność czytnika linii papilarnych na prawej (patrząc od przodu) krawędzi oraz dość „oryginalny” design modułu aparatu i jego otoczenia.

Na koniec, jako ciekawostkę, można dodać, iż – jak poinformował przywoływany już Lin Bin – aktualnie 427 milionów smartfonów Xiaomi pracuje na procesorach Qualcomm Snapdragon.

Źródło: informacja prasowa, Redmi Weibo, GSMArena