Xiaomi logo

Tak mają wyglądać Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro

Już w najbliższy czwartek, 13 lutego 2020 roku, Xiaomi zaprezentuje serię Mi 10. Przez obawy związane z szalejącym koronawirusem 2019-nCoV, konferencja wprowadzająca nowe flagowce na rynek odbędzie się wyłącznie online, mimo że pierwotnie producent planował zorganizować ją z ogromną pompą i zaprosić na nią nawet… 3000 gości! Jeszcze przed oficjalną premierą Chińczycy zdradzili, jak ma wyglądać Xiaomi Mi 10.

Reklama

Xiaomi Mi 10 – specyfikacja

Xiaomi całkiem nieźle udaje się utrzymywać nadchodzące flagowce w tajemnicy. Mimo że zostaną zaprezentowane już za kilka dni, wciąż wiemy o nich stosunkowo niewiele. Ostatnio producentowi rozwiązał się jednak nieco język, bowiem – jak ma w zwyczaju – jeszcze przed oficjalną premierą ujawnił kilka szczegółów na temat serii Mi 10. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że smartfony zostaną wyposażone w ośmiordzeniowy (1x 2,84 GHz + 3x 2,4 GHz + 4x 1,8 GHz; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 865 z układem graficznym Adreno 650 i dedykowanym modemem 5G Qualcomm Snapdragon X55 (aczkolwiek nie ma pewności, że obsługa sieci 5G będzie dostępna we wszystkich egzemplarzach – firma może ją zdezaktywować software’owo), kości RAM typu LPDDR5 (w bazowych modelach 8 GB), pamięć flash UFS 3.0 i wsparcie dla WiFi 6.

Reklama

Wiemy też, że Xiaomi Mi 10Mi 10 Pro zaoferują aparaty o rozdzielczości 108 Mpix z sensorem Samsung ISOCELL Bright HMX. Mówi się również, że baterię w modelu podstawowym będzie można ładować z mocą 40 W, natomiast akumulator w wersji z dopiskiem „Pro” nawet 66 W. Pojemności ogniw w obu smartfonach wciąż pozostają jednak nieznane.

Tak mają wyglądać Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro

Xiaomi opublikowało na swoim oficjalnym profilu w serwisie Weibo grafikę, przedstawiającą Xiaomi Mi 10. Dzięki temu jeszcze przed premierą możemy zobaczyć, jak będzie wyglądać ten model. Smartfon zostanie wyposażony w obustronnie zakrzywiony wyświetlacz z okrągłym otworem w lewym górnym rogu i najprawdopodobniej ekranowym czytnikiem linii papilarnych. Na jego tyle znajdzie się poczwórny aparat z główną matrycą o rozdzielczości 108 Mpix, o czym informuje stosowny napis.

Obok możecie natomiast zobaczyć Xiaomi Mi 10 Pro 5G. Na pierwszy rzut oka nie różni się on niczym od modelu podstawowego, jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się widać, że w module aparatu zamontowano dodatkowe czujniki, które powinny usprawnić jego pracę. Warto też odnotować, że ramki dookoła wyświetlacza z każdej strony są niemal takiej samej grubości, przynajmniej na renderach promocyjnych. Napisy na grafice informują także o 50x zoomie i głośnikach stereo.

Konferencja wprowadzająca Xiaomi Mi 10Mi 10 Pro na chiński rynek rozpocznie się 13 lutego 2020 roku o godzinie 7:00 czasu polskiego. W Europie smartfony zadebiutują natomiast 23 lutego, w trakcie targów MWC 2020 w Barcelonie.

Xiaomi Mi 10 będzie drogi

Xiaomi zerwie z opinią producenta tanich smartfonów. Nowy Mi 10 będzie po prostu drogi

Źródło: Xiaomi Weibo,