4000 złotych za flagowca Sony. Trochę sporo

Xperia 1 jest dość dziwnym przypadkiem, bowiem Sony zaprezentowało ją pod koniec lutego podczas targów MWC 2019 w Barcelonie, a smartfon jeszcze nie trafił do sprzedaży na większości rynków, w tym w Polsce. Wkrótce najnowszy flagowiec Japończyków zadebiutuje w naszym kraju i właśnie dowiadujemy się, ile trzeba będzie za niego zapłacić.

Przedsprzedaż Xperii 1 rozpoczęła się w połowie maja w Skandynawii. Smartfon ten na północy Europy kosztuje 999 euro, co jest równowartością ~4300 złotych. Klienci, którzy zamówią najnowszego flagowca Sony w trakcie trwania pre-orderu, dostaną w prezencie słuchawki Bluetooth Sony WH-1000XM3 o wartości 329 euro (w Polsce w większości sklepów kosztują one 1499 złotych).

Polski oddział Sony nadal nie poinformował, kiedy Xperia 1 zostanie wprowadzona na nasz rynek, ale można się spodziewać, że stanie się to wkrótce, bowiem smartfon pojawił się już w cennikach sieci Plus. A dzięki temu przy okazji dowiadujemy się, ile będzie on kosztował w Polsce.

Sony Xperia 1 – cena w Polsce

W większości abonamentów finalna cena Xperii 1 wynosi 3999 złotych i można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że właśnie taka będzie sugerowana cena najnowszego flagowca Sony na polskim rynku. Podobną sytuację mieliśmy bowiem już w przypadku budżetowego Samsunga Galaxy A20e – cena tego smartfona w cennikach Plusa oscylowała wokół 849 złotych i tyle dokładnie kosztuje ten model w sklepach bez żadnej umowy.

Czy 3999 złotych to dużo, jak na flagowca Sony? Cóż, osobiście spodziewałem się, że Xperia 1 będzie jeszcze droższa (strzelałem w kwotę 4299 złotych, sugerując się ceną w euro), więc można uznać to za przyjemną niespodziankę. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to najdroższy (zaraz obok Xperii XZ2 Premium) smartfon Sony z flagowej linii.

Z drugiej strony, flagowce konkurencji kosztują albo tyle samo (zob. Samsung Galaxy S10), albo niewiele mniej (zob. Huawei P30 Pro 6 GB/128 GB). Cena Xperii 1 na poziomie 3999 złotych nie jest więc niczym wyjątkowym. Pozostaje liczyć na wyjątkowo atrakcyjną ofertę przedsprzedażową.

Źródło: Plus przez GSMOnline