Xperia 1 w przedsprzedaży w Skandynawii. Ciekawe, czy w Polsce też będą słuchawki gratis

Pamiętam jeszcze przedsprzedaż smartfona Sony Xperia XZ2. Naprawdę przez chwilę przebiegła mi przez głowę myśl, że może byłoby warto zakupić ten telefon ze względu na solidny gratis, który dodawano w promocji – konsolę PlayStation 4. Ciekawe, co Sony szykuje jako dodatek do zamówienia na Xperię 1, bo to, co dostają w przedsprzedaży Skandynawowie, już wiemy.

Xperia 1, czyli najnowsza propozycja Sony, jeśli chodzi o flagowe smartfony, wkrótce trafi do sprzedaży w Polsce. Nasz krajowy oddział tego producenta na pewno w odpowiednim czasie poinformuje nas, co takiego znajdzie się w zestawie przedsprzedażowym wraz z telefonem, ale możemy już mieć jakieś własne typy. Zwłaszcza, że w Danii i Finlandii obok grafik nowego modelu, pojawiły się obrazki zdradzające, na jaki gratis mogą liczyć pierwsi nabywcy smartfona.

Zarówno w duńskim sklepie Bilka, jak i norweskim Elkjop, do Xperii 1 dodawane są słuchawki Sony WH-1000XM3. W obu sklepach datę dostawy określa się na 3 czerwca, co jest terminem tylko o kilka dni późniejszym niż wydanie smartfona w Wielkiej Brytanii. Tymczasem w Japonii Xperia 1 pojawi się w ofercie krajowych operatorów telefonii komórkowych i na razie nic nie słychać o jakichś gratisach.

Zanim Sony Xperia 1 trafi do sprzedaży w Polsce, może minąć jeszcze trochę czasu. Jest spora szansa, że i u nas smartfon ten będzie oferowany w przedsprzedaży razem z bezprzewodowymi słuchawkami WH-1000XM3. Wszak podobny zestaw obowiązywał w naszym kraju już nie raz. W przypadku poprzedniego flagowca firmy, Xperii XZ3, zawartością dodaną była darmowa gra, roczna ochrona wyświetlacza i usługa VIP Service. Producent może znów powrócić do tematu słuchawek, co wcale nie byłoby dziwne. Bo powtórzyć numer z konsolą PlayStation 4 byłoby chyba trudno.

 

źródło: Elisa.fi, Blika.dk, Elkjop.no przez GSMarena