Samsung Galaxy S10 Lite – potwierdza się specyfikacja, premiera coraz bliżej

Wkrótce Samsung zaprezentuje nowy smartfon z serii Galaxy S10. Będzie to model z dopiskiem „Lite”. Właśnie potwierdza się jego specyfikacja techniczna.

Reklama

Pierwsze doniesienia na temat premiery tego modelu pojawiły się ponad miesiąc temu, więc kolejne nie są dla nas niespodzianką. Po raz pierwszy mamy jednak do czynienia z informacjami z niepodważalnie wiarygodnego źródła, więc warto je odnotować.

Reklama

Samsung Galaxy S10 Lite – specyfikacja

W przeszłości dowiedzieliśmy się, że smartfon ten nosi oznaczenie kodowe SM-G770F. Teraz potwierdza się, że na rynek trafi on jako Samsung Galaxy S10 Lite. Urządzenie o takim oznaczeniu i takiej nazwie pojawiło się w bazie FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności), co jest jednoznacznym potwierdzeniem wszystkich dotychczasowych, nieoficjalnych doniesień.

smartfon Samsung Galaxy S10 Lite SM-G770F
Samsung Galaxy S10 Lite SM-G770F (źródło: FCC via SamMobile)

Z kolei inne, również bardzo wiarygodne źródło potwierdziło, aczkolwiek już nieoficjalnie, że Samsung Galaxy S10 Lite zostanie wyposażony w topowy, ośmiordzeniowy (8x Kryo 485; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 855 z układem graficznym Adreno 640, a także potrójny aparat z głównym sensorem o rozdzielczości 48 Mpix, drugim 12 Mpix z obiektywem szerokokątnym i trzecim 5 Mpix do funkcji Live Focus (wykrywanie głębi ostrości).

Na przodzie smartfona znajdzie się zaś pojedynczy aparat o rozdzielczości 32 Mpix do selfie i rozmów wideo. Z opublikowanych przez FCC zdjęć wynika, że prawdopodobnie zostanie on umieszczony w wycięciu w środkowej części ekranu, a nie w otworze, jak ma to miejsce w innych smartfonach z serii Galaxy S10 – na pierwszym i drugim zrzucie ekranu w prawym górnym rogu widać bowiem ikonki wyszukiwania i profilu.

A skoro jesteśmy już przy wyświetlaczu, to ten w Galaxy S10 Lite ma być dość spory, ponieważ będzie się charakteryzować przekątną 6,7 cala i rozdzielczością Full HD+, podobnie jak Galaxy A70, Galaxy A80 czy Galaxy A90 5G. Smartfon zasili akumulator o pojemności 4500 mAh ze wsparciem dla technologii super szybkiego ładowania 45 W. Całość ma pracować pod kontrolą systemu Android 10 i mieć do dyspozycji 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci wbudowanej. Na pokładzie nie zabraknie również Dual SIM. Model ten trafi do sprzedaży w przynajmniej trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i niebieskiej.

Nie wiemy jednak, kiedy zadebiutuje Galaxy S10 Lite, ale mówi się, że na wybrane rynki trafi jako Galaxy A91.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy S10+ (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: FCC via SamMobile; @Ishanagarwal24