Nieźle: będzie Samsung Galaxy Note 10 Lite i Galaxy S10 Lite

Wiemy już, że Samsung przygotowuje tańszego Galaxy Note, ale właśnie okazuje się, że Koreańczycy jednocześnie pracują nad jeszcze bardziej przystępnym cenowo smartfonem z serii Galaxy S10. Szykujcie się więc na premierę Galaxy Note 10 LiteGalaxy S10 Lite.

Reklama

Samsung Galaxy Note 10 Lite

Spływają do nas kolejne informacje na temat tańszego Galaxy Note. Na początku dowiedzieliśmy się, że przygotowywany smartfon nosi oznaczenie kodowe SM-N770F, co jasno daje zrozumienia, że pod względem filozofii podejścia do produktu bliżej mu będzie do Galaxy Note 3 Neo (SM-N750) niż Galaxy Note 10 (SM-N970). Z kolei literka „F” sugeruje, że model ten trafi do Europy.

Reklama
smartfon Samsung Galaxy Note 10
Samsung Galaxy Note 10 (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Później dowiedzieliśmy się, że tańszy Galaxy Note zaoferuje 128 GB pamięci wbudowanej i będzie dostępny w przynajmniej dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i czerwonej. Teraz możemy do tej układanki dodać kolejny element. Jak bowiem donosi serwis SamMobile (autor wszystkich dotychczasowych przecieków na temat modelu SM-N770F), smartfon zadebiutuje na rynku jako Samsung Galaxy Note 10 Lite.

Na początku było to dla mnie zaskoczenie, ponieważ spodziewałem się raczej Galaxy Note 10e. Dodanie dopisku „Lite” może być jednak znamienne i oznaczać, że smartfon nie zaoferuje flagowej specyfikacji w bardziej przystępnej cenie, jak Galaxy S10e, tylko średniopółkową, jak swego czasu Galaxy Note 3 Neo.

Samsung Galaxy S10 Lite

Okazuje się, że Galaxy Note 10 Lite nie jest jedynym flagowcem w wersji „lite”, jakiego przygotowuje Samsung. Kolejnym podobno jest Galaxy S10 Lite o oznaczeniu kodowym SM-G770F, chociaż źródło tych rewelacji dopuszcza także wersję Galaxy S11 Lite. Co ciekawe, na niektórych rynkach ma być on sprzedawany jako… Samsung Galaxy A91! Z czymś takim nie mieliśmy jeszcze do czynienia w przypadku serii Galaxy S. Ostatnim, najbardziej zaskakującym posunięciem była premiera Galaxy S Lite (model ten wyglądał jak Galaxy S8, ale oferował m.in. Snapdragona 660).

Samsung Galaxy S10 Lite/Galaxy S11 Lite/Galaxy A91 ma podobno trafić do sprzedaży w Europie, ale nie wiemy, kiedy to nastąpi.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy S10 i Samsung Galaxy Note 10 (pod linkiem znajdziecie ich porównanie przygotowane przez Kasię)

Źródło: SamMobile, DroidShout