Samsung Galaxy S10+ (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

Zmiana planów: Samsung Galaxy S10+ będzie miał jednak aż sześć aparatów, a nie „tylko” pięć

Dwa dni temu w sieci pojawiły się pierwsze tak dokładne rendery Galaxy S10+. Wzbudziły one ogromne zainteresowanie, głównie z uwagi na zastosowane w nim rozwiązania, a w szczególności owalne wycięcie w ekranie. Właśnie jednak okazuje się, że Samsung najprawdopodobniej wpakuje do tego modelu nie „tylko” pięć aparatów, a aż sześć!

Szczerze mówiąc nie wiem, czy Samsung od początku to planował, czy do takiego posunięcia skłoniły go ostatnie posunięcia konkurencji, ale prawdą jest, że Galaxy S10+ będzie pod wieloma względami rewolucyjny, jeśli porównywać go z bezpośrednim poprzednikiem, tj. Galaxy S9+, a nawet z Galaxy Note 9, pomimo że ten ostatni jest przedstawicielem zupełnie innej serii w portfolio producenta.

Według dotychczasowych renderów, Galaxy S10+ miał mieć potrójny aparat na tyle i podwójny na przodzie. Teraz jednak pojawiła się możliwość, że na pleckach znajdzie się moduł, w skład którego wejdą aż cztery oczka. Jeśli rzeczywiście tak się stanie, to model ten będzie miał w sumie aż sześć aparatów na pokładzie. Żaden wypuszczony do tej pory przez Samsunga smartfon nie oferuje takiej konfiguracji – aktualnym rekordzistą jest Galaxy A9 z poczwórnym aparatem na tyle i pojedynczą kamerką na przodzie.

Za zamieszczone w tym artykule rendery ponownie odpowiadają @OnLeaks i serwis 91Mobiles. Ten ostatni przy okazji odnotowuje, że Galaxy S10+ może być jeszcze bardziej „bezramkowy” niż do tej pory utrzymywał. Faktycznie, ramki nad i pod wyświetlaczem są zauważalnie cieńsze niż na wcześniejszych grafikach. Jeśli Samsungowi faktycznie uda się coś takiego osiągnąć, to model też być może będzie mógł się pochwalić jednym z najwyższych (jeżeli nie najwyższym) współczynnikiem screen-to-body ratio, tj. stosunkiem powierzchni ekranu do powierzchni całego panelu przedniego.

Przy okazji warto zauważyć, że cały czas mowa tu o Galaxy S10+. Nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądał Galaxy S10 bez „Plusa” w nazwie. Najprawdopodobniej jednak to właśnie on dostanie potrójny aparat główny i tak samo podwójną kamerkę w owalnym wycięciu w ekranie. Podwójnego (na tyle) spodziewamy się natomiast w wersji „Lite” z płaskim wyświetlaczem.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/10/24/samsung-galaxy-s10-pamiec-typu-ufs-3-0-lpddr5-ram/

Źródło: 91Mobiles