Galaxy M30 będzie kolejnym smartfonem Samsunga z potrójnym aparatem

Galaxy A7 jest pierwszym i wciąż jedynym smartfonem z potrójnym aparatem w portfolio Samsunga. W 2019 roku Koreańczycy będą jednak coraz częściej sięgać po podobne rozwiązanie. Znajdzie się ono m.in. w co najmniej dwóch modelach z serii Galaxy S10 oraz – jak właśnie się dowiadujemy – na pokładzie Galaxy M30. Przy okazji mamy możliwość zapoznać się ze sporą częścią specyfikacji tego urządzenia.

Premiera smartfonów z serii Galaxy M naprawdę musi czaić się tuż za rogiem, ponieważ w ostatnim czasie dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat Galaxy M20 i Galaxy M10, a teraz również Galaxy M30. Rychły debiut, być może nawet jeszcze w styczniu, sugeruje także fakt, iż wszystkie trzy ww. urządzenia mają pracować pod kontrolą Androida 8.1 Oreo z interfejsem Samsung Experience, a nie najnowszego Androida 9.0 Pie z One UI.

Jak zasygnalizowałem już na wstępie, Samsung Galaxy M30 zostanie wyposażony w potrójny aparat główny. Ma on składać się z oczek o rozdzielczościach 13 Mpix, 5 Mpix i 5 Mpix. Chociaż na razie nie wiadomo, jakie dokładniej parametry i zadanie będą miały poszczególne obiektywy, to ww. wartości wystarczają, aby uznać, że Koreańczycy nie zastosują w tym modelu takiego samego modułu jak Galaxy A7. Ten ostatni oferuje bowiem konfigurację 24 Mpix f/1.7 + 8 Mpix f/2.4 120° + 5 Mpix f/2.2 do zbierania danych o głębi ostrości.

Samsung wyposaży Galaxy M30 również w wyświetlacz o przekątnej 6,38 cala, proporcjach 18,5:9 i rozdzielczości Full HD+ 2220×1080 pikseli z wycięciem w górnej części w kształcie literki „V” (ekran Infinity-V), w którym umieszczona zostanie pojedyncza kamerka 16 Mpix do selfie i wideorozmów. Smartfon zasilać będzie akumulator o pojemności aż 5000 mAh (podobną baterię otrzyma też Galaxy M20). Model ten ma mieć wymiary 159×75,1×8,4 mm.

Autor powyższych doniesień spodziewa się, że Samsung Galaxy M30 będzie kosztował w Europie ~350 euro. Jeśli jego przewidywania się potwierdzą, to wówczas w Polsce za ten model klientom niemal na pewno przyjdzie zapłacić 1599 złotych. Z takiego właśnie poziomu startował bowiem Galaxy A7.

Polecamy również:

Specyfikacja Samsunga Galaxy M10 nie powali Was na kolana, ale i tak będzie to przyzwoity smartfon

*na grafice tytułowej Samsung Galaxy A7

Źródło: All About Samsung